Grosjean se soustředí raději na šampionát než na vítězství v závodě

Francouzsko-švýcarský jezdec si je šancí na svůj případný první triumf dobře vědom, nechává tomu ale volný průběh. Pro šampionát je důležité pravidelně sbírat body, což je i jeho dnešním hlavním cílem.
Grosjean se soustředí raději na šampionát než na vítězství v závodě

Romain Grosjean odstartuje do Velké ceny Evropy ze čtvrtého místa a patří k jednomu z favoritů dnešního klání. On sám ale podotýká, že je pro něj daleko důležitější, aby z Valencie odjížděl s velkým bodovým přídělem a vylepšil tak svoji i týmovou pozici v obou šampionátech. Je přesvědčen, že až nastane ten správný čas, dostaví se i kýžené vítězství.

"Může to být tento (závod) nebo to může ten další nebo to může znovu až ten další," odpověděl Grosjean na dotaz, zda považuje své šance na vítězství v dnešním závodě za reálné. "Záleží to na okolnostech a na dalších věcech."

"Kdybych startoval do závodu, aniž bych pomýšlel na vítězství, pak by to nebylo správné. Ale nesoustředím se jen na to, abych vyhrál závod. Pokud budu moct, učiním tak, pokud ale ne, tak budu brát body, pódium nebo cokoliv, co jen budeme moci získat. Pro šampionát je důležitý každý bod. Je tu šance na zisk dobrých bodů, a to je hlavním cílem," uzavírá.

Grosjeanův týmový kolega Räikkönen si myslí, že vhledem k charakteristice trati ve Valencii a skutečnosti, že tu není tolik míst k předjíždění, nebude poskytovat rozdílná závodní strategie až takovou výhodu, jako tomu bylo před čtrnácti dny na okruhu Gillese Villeneuva. "Nevím, pravděpodobně to tu bude normálnější, než tomu bylo v Kanadě. Není tu žádná dlouhá zadní rovinka, na které se dá předjíždět," říká Fin.

Jednou z mála možností jak se posunout startovním polem vzhůru je podle Kimiho Räikkönena to, že některý z pilotů podcení životnost svého obutí: "Nejsem si jistý, jestli tu bude jednoduché předjíždět, pokud to ale někdo trochu přežene s opotřebením pneumatik, pak můžeme mít dobrou šanci."

Mistr světa z roku 2007 na závěr připomíná, že vůz E20 se zatím na většině tratí ukazuje v dobrém světle, a proto zůstává před Velkou cenu Evropy pozitivně naladěn. "Doufáme, že jsme v dobré formě, nikdy ale nevíte. V mnoha závodech jsme viděli, že někteří jezdci jsou náhle daleko rychlejší. Z vozu mám ale dobrý pocit a myslím si, že bychom na tom měli být dobře," dodává Räikkönen.

Další článek: Timo Glock do závodu nenastoupí, musí odpočívat