Grosjean se projel ve voze týmu Haas, zatím jen virtuálně

Těsné partnerství mezi Ferrari a Haasem umožňuje novému americkému týmu využívat i simulátor v Maranellu. Romain Grosjean si na něm vyzkoušel nový vůz.
Grosjean se projel ve voze týmu Haas, zatím jen virtuálně

„Pocit byl docela dobrý, i když zpočátku bylo nutné vyřešit spoustu drobných technických problémů, jako třeba odezvu plynového pedálu, rekuperaci energie při brzdění a tak dále,“ řekl Grosjean pro L'Equipe.

„Jakmile se to vše vyřešilo, bylo řízení dobré. Umožnilo nám to pracovat primárně na nastavení vozu, jako jsou brzdy, odezva plynového pedálu, diferenciálu, toho jak různé výšky ovlivňují aerodynamiku a porovnávat to s výpočty z aerodynamického tunelu.“

„Simulátor je vždy jen vodítkem, ale myslím, že základy vozu jsou dobré,“ míní Grosjean.

„Nyní víme to, že data ze simulátoru odpovídají těm z aerodynamického tunelu, ale při porovnání se skutečností jsou někdy rozdíly obrovské. V Lutusu se třeba vůz dramaticky změnil mezi simulátorem a tratí.“

Haas představí svůj vůz ráno před prvními testy, které začínají 22. února.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pohonné jednotky: přístup Mercedesu a Hondy a zvyšování efektivity

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10