Grosjean se osmělil. Nevylučuje závody na oválech a to včetně Indy 500

Romain Grosjean by mohl po konci ve formuli 1 zamířit do IndyCar.
Foto: IndyCar
Grosjean se osmělil. Nevylučuje závody na oválech a to včetně Indy 500 | Foto: IndyCar

Romain Grosjean dříve IndyCar odmítal, protože nechtěl závodit na oválech. Nedávno si však uvědomil, že oválů v kalendáři IndyCar moc není – v příštím roce jen čtyři závody ze sedmnácti. Odchod do IndyCar pro něj nyní vypadá jako nejpravděpodobnější možnost.

„Ovály jsou něco, čeho nejsem nutně velkým fanouškem,“ řekl Grosjean v Turecku. „Ale při pohledu na kalendář vidím, že jsou v zásadě jen tři ovály. Texas, který je rychlý, 500 mil Indianapolis a poté krátká trať Gateway.

Fotogalerie: Vítězný Sato, nehody i Alonso aneb 104. ročník Indy 500

Fotogalerie: Vítězný Sato, nehody i Alonso aneb 104. ročník Indy 500

„Je zřejmé, že závodění v Indy 500 je něco jedinečného. Je to s Le Mans a Monakem jeden ze tří top závodů na světě a myslím, že můžete dát strach trochu stranou a jít do toho a akceptovat to.“

„Také auta se stala mnohem bezpečnějšími, stěny se staly bezpečnějšími, všechno se to pohybuje správným směrem.“

IndyCar se jezdí v Americe a Grosjean má rodinu, což podle něj bude také hrát roli. 

„Nejprve musím v IndyCar uzavřít smlouvu, abych se mohl rozhodnout, jestli budu cestovat tam a zpět, nebo se tam přemístím úplně. Mám manželku a tři děti. Není to tak, že jsem mladík, který může jen tak skočit do letadla s batohem a neohlížet se za sebou.“

Grosjean si už o IndyCar promluvil s Marcusem Ericssonem, který tam závodí. Jako výhodu vnímá to, že jsou auta prakticky stejná. Nevýhodou je neznalost prostředí. 

„Myslím si, že je tu více kladů než záporů, ale samozřejmě životní styl a to, kde žijeme, vzdělání dětí a budoucnost jsou na seznamu priorit velmi vysoko,“ dodal Grosjean.

Váš názor Další článek: Pérez nevylučuje, že si vezme rok volna
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
5. prosince | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00