Grosjean se obával, že se ho Lotus zbaví

Ačkoliv vedení Lotusu neustále ujišťovalo, že chce s Grosjeanem prodloužit smlouvu, sám francouzský jezdec si nebyl jistý.
Grosjean se obával, že se ho Lotus zbaví

Potvrzení Grosjeanovy sedačky přišlo až včera, tedy v polovině prosince se značným zpožděním ve srovnání s Kimim Räikkönenem.

"Měl jsem obavy," přiznal Grosjean v rozhovoru pro Autosport. "Nebyla to nejjednodušší část sezóny, když přijde prosinec, máte všechny závody za sebou a čekáte na odpověď."

"S majiteli týmu jsem vedl dobré rozhovory a snažili jsme se situaci analyzovat, pochopit ji a zjistit, jestli dokážeme udržet rychlost a hodně bodovat."

Grosjeanovým problémem byly nehody. Buď boural, nebo byl na vkus vedení Lotusu příliš opatrný, z čehož pramenily horší výsledky.

"Je to celkem jasné, jen chtějí, abych dokončoval závody. To je vše, co musíme udělat," řekl o týmových očekávání pro příští rok.

Další článek: O Grand Prix uvažovalo i Maroko, Ecclestone ho však odmítá

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.