Grosjean se o svou budoucnost ve formuli 1 nebojí

Haas neprožívá příliš povedenou sezonu a Grosjean zatím nemá s týmem podepsánu smlouvu na příští rok. Loni však prý byla situace horší.
Grosjean se o svou budoucnost ve formuli 1 nebojí

Romain Grosjean společně s týmem Haas zažívá obtížný rok. Americká stáj se kvůli sérii špatných výsledků krčí na devátém místě v Poháru konstruktérů. Po několika incidentech s týmovým kolegou Kevinem Magnussenem se vyrojily spekulace, že by Grosjean mohl o své místo v týmu přijít.

Třiatřicetiletý rodák ze Ženevy je ale podle všeho v klidu. Věří, že jeho pozice v týmu je silnější než před rokem. Důvodem by mohly být i rady, které týmu pomohly v mírném zlepšení.

„Loni jsem měl větší strach. Bylo hodně důvodů, kvůli kterým jsem letos mohl sedět doma. Dopustil jsem se taky spousty chyb, kterých jsem se vzhledem k mým zkušenostem dopustit neměl. Ale myslím, že od té doby jsem se zmátořil. Ukazuje se, že zkušenosti stále mají ve formuli 1 cenu, což se projevilo v době, kdy jsem požádal o návrat ke starší specifikaci auta.

Tým se hodně proměnil. Soustředíme se na to, jak zajistit, aby nové součástky skutečně přinesly zlepšení. Dřív jsme prostě novinky nasadili, aniž bychom věděli s určitostí, že nám pomohou.

Co se týče mých výkonů v závodech, jsem celkem spokojen. Myslím, že v prvních závodech jsem mohl být rychlejší v kvalifikacích, ale dnes už jsem se vrátil do dřívější formy. Jak jsem řekl, myslím, že loni bylo mnohem více důvodů, proč bych mohl přijít o sedačku. Letos je to lepší,“ nechal se slyšet Grosjean.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Je mi jedno, kdo je můj týmový kolega, říká Verstappen

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00