Grosjean se dnes toulal mimo trať kvůli brzdám

Haas se v druhých testech trápí, i když ne vždy vlastní vinou. Grosjean dnes sice odjel téměř 80 kol, ale dvakrát měl co dělat, aby se nepotkal s bariérou.
Grosjean se dnes toulal mimo trať kvůli brzdám

V první den druhých testů odstavilo Haas čerpadlo. Včera odjel tým kvůli turbu jen jedno kolo. Ani dnes to nebylo zrovna snadné.

Romain Grosjean se před a po obědě postaral o dvě červené vlajky kvůli tomu, že skončil ve štěrkové zóně. Podle všeho ale nešlo o jezdeckou chybu.

Steiner pro GPUpdate.net potvrdil, že příčinou byl systém BBW (Brake-by-wire), který Haas dostává od Ferrari, ale upravuje ho pro své potřeby. 

Vše, co potřebujete vědět o brzdách letošních formulí

Vše, co potřebujete vědět o brzdách letošních formulí

„Nejedná se o hardwarový problém, ale jen o elektronický problém,“ řekl Steiner. Podle něj musí jet na limitu, aby systém před Austrálii připravili.

Grosjean se pak pár minut před koncem postaral i o třetí červené vlajky. „Zhasl motor,“ potvrdil Steiner. Příčinou bylo prý to, že Grosjean najel tvrdě na obrubník.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ferrari testovalo ochranný oblouk, Räikkönena překvapil výhled

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen