Grosjean se dnes toulal mimo trať kvůli brzdám

Haas se v druhých testech trápí, i když ne vždy vlastní vinou. Grosjean dnes sice odjel téměř 80 kol, ale dvakrát měl co dělat, aby se nepotkal s bariérou.
Grosjean se dnes toulal mimo trať kvůli brzdám

V první den druhých testů odstavilo Haas čerpadlo. Včera odjel tým kvůli turbu jen jedno kolo. Ani dnes to nebylo zrovna snadné.

Romain Grosjean se před a po obědě postaral o dvě červené vlajky kvůli tomu, že skončil ve štěrkové zóně. Podle všeho ale nešlo o jezdeckou chybu.

Steiner pro GPUpdate.net potvrdil, že příčinou byl systém BBW (Brake-by-wire), který Haas dostává od Ferrari, ale upravuje ho pro své potřeby. 

Vše, co potřebujete vědět o brzdách letošních formulí

Vše, co potřebujete vědět o brzdách letošních formulí

„Nejedná se o hardwarový problém, ale jen o elektronický problém,“ řekl Steiner. Podle něj musí jet na limitu, aby systém před Austrálii připravili.

Grosjean se pak pár minut před koncem postaral i o třetí červené vlajky. „Zhasl motor,“ potvrdil Steiner. Příčinou bylo prý to, že Grosjean najel tvrdě na obrubník.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ferrari testovalo ochranný oblouk, Räikkönena překvapil výhled

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00