Grosjean rozšiřuje řady Lamborghini pro program prototypů LMDh

Bývalý pilot F1 Romain Grosjean má nové angažmá. Vedle svých aktivit v IndyCar se s Lamborghini bude věnovat i vytrvalostním závodům. Napřesrok rok ho čeká Le Mans.

Foto: Lamborghini S.p.A.

Grosjean rozšiřuje řady Lamborghini pro program prototypů LMDh | Foto: Lamborghini S.p.A.

Závodní divize italského výrobce automobilů Lamborghini oznámila, že její řady pro program kategorie prototypů LMDh rozšíří účastník 181 velkých cen Romain Grosjean.

„Je pro mě neuvěřitelné reprezentovat Lamborghini, zvláště teď, když se vytrvalostní závody stávají disciplínou s tolika účastníky,“ citoval Grosjeana Autosport.

„Jednání, která mě vedla k podpisu smlouvy s Lamborghini, byla velmi rychlá: jeden telefonát s Giorgiem Sannou (šéf Lamborghini Squadra Corse), dva nebo tři e-maily a na všem jsme se dohodli,“ prohlásil francouzský pilot, který navzdory novému oznámení bude i nadále pokračovat ve formulové seriálu IndyCar.

Debut v Daytoně

Lamborghini plánuje se svým vozem LMDh vstoupit do závodů, včetně legendární 24hodinovky v Le Mans či zámořského seriálu IMSA, v roce 2024.

Do té doby se Grosjean bude věnovat vývoji nového speciálu a také bude sbírat starty s vozem Huracán GT3 EVO2 týmu Iron Lynx. Jakožto jezdec Lamborghini bude Grosjean debutovat při 24hodnovém závodě v Daytoně.

Pro bývalého pilota Renaultu, Lotusu a Haasu v F1 nebudou vytrvalostní závody žádnou novinkou. V roce 2010 totiž startoval v tehdejším světovém šampionátu GT1 a vyzkoušel si i Le Mans. 

Další článek: Letos jsem se toho hodně naučil. Nejvíce od vstupu do F1, přiznává Sainz

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února