Grosjean rozšiřuje řady Lamborghini pro program prototypů LMDh

Bývalý pilot F1 Romain Grosjean má nové angažmá. Vedle svých aktivit v IndyCar se s Lamborghini bude věnovat i vytrvalostním závodům. Napřesrok rok ho čeká Le Mans.

Foto: Lamborghini S.p.A.

Grosjean rozšiřuje řady Lamborghini pro program prototypů LMDh | Foto: Lamborghini S.p.A.

Závodní divize italského výrobce automobilů Lamborghini oznámila, že její řady pro program kategorie prototypů LMDh rozšíří účastník 181 velkých cen Romain Grosjean.

„Je pro mě neuvěřitelné reprezentovat Lamborghini, zvláště teď, když se vytrvalostní závody stávají disciplínou s tolika účastníky,“ citoval Grosjeana Autosport.

„Jednání, která mě vedla k podpisu smlouvy s Lamborghini, byla velmi rychlá: jeden telefonát s Giorgiem Sannou (šéf Lamborghini Squadra Corse), dva nebo tři e-maily a na všem jsme se dohodli,“ prohlásil francouzský pilot, který navzdory novému oznámení bude i nadále pokračovat ve formulové seriálu IndyCar.

Debut v Daytoně

Lamborghini plánuje se svým vozem LMDh vstoupit do závodů, včetně legendární 24hodinovky v Le Mans či zámořského seriálu IMSA, v roce 2024.

Do té doby se Grosjean bude věnovat vývoji nového speciálu a také bude sbírat starty s vozem Huracán GT3 EVO2 týmu Iron Lynx. Jakožto jezdec Lamborghini bude Grosjean debutovat při 24hodnovém závodě v Daytoně.

Pro bývalého pilota Renaultu, Lotusu a Haasu v F1 nebudou vytrvalostní závody žádnou novinkou. V roce 2010 totiž startoval v tehdejším světovém šampionátu GT1 a vyzkoušel si i Le Mans. 

Další článek: Letos jsem se toho hodně naučil. Nejvíce od vstupu do F1, přiznává Sainz

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00