Grosjean: Rok 2015 byla má nejlepší sezóna

Romain Grosjean se rozloučil s Lotusem a od příštího roku bude závodit za tým Haas. Letošní rok hodnotí jako nejlepší sezónu ve své kariéře, ačkoliv statistiky tomu příliš nenasvědčují.
Grosjean: Rok 2015 byla má nejlepší sezóna

V roce 2012 získal Grosjean 96 bodů, o rok později dokonce 132 bodů. Kromě toho byl 9x na stupních vítězů. V letošní sezóně získal „jen“ 51 bodů a jedno třetí místo. Přesto považuje letošní sezónu za tu nejlepší ve své kariéře.

„Byla to skvělá sezóna, nejlepší v mé kariéře z hlediska ježdění a nastavení auta,“ řekl pro Autosport. „Hodně se toho dělo v zákulisí, nebyli jsme schopni vyvíjet tak, jak bychom si přáli. Cítím, že jsem při několika příležitostech dosáhl více, než bylo možné.“

Rok 2014 byl pro Lotus z hlediska formy katastrofální. Letos to bylo lepší i kvůli přechodu na motor Mercedes, ale zase se dostavily finanční problémy.

„Po tom, co se stalo v roce 2014, jsem na začátku naskočil do letošního vozu a hned se mi líbil.“

„Pokud se podíváte na mé kvalifikační výkony ve srovnání s mým týmovým kolegou, tak pokaždé, když to bylo zapotřebí, jsem dostal z vozu to nejlepší. Ještě více než v minulosti.“

„Bylo pro mě důležité, pro mou hrdost, abychom se udrželi na šestém místě v šampionátu,“ pokračuje Grosjean, který je rád, že se rozloučil s dobrým výsledkem.

„Ano, bylo to jen deváté místo, ale šlo o to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout s vozem, který máme a pro nás je to jako vítězství.“  

Od příštího roku bude Grosjean už jezdcem amerického Haasu. „Kluci mi budou chybět, protože je mám rád jako rodinu. Lotus je velká kapitola mého života, ale věřím, že další kapitola může být stejně dobrá ne-li lepší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vyberte 10 nejlepších jezdců sezóny 2015 stejně jako šéfové týmů

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?