Grosjean přiznal, že Räikkönenovi moc velký odpor v Bahrajnu nekladl

Romain Grosjean nepřímo potvrdil, že se jeho souboj s Kimim Räikkönenem odehrál v Bahrajnu pod taktovkou týmu, volný průběh neměl.
Grosjean přiznal, že Räikkönenovi moc velký odpor v Bahrajnu nekladl

Po posledním závodě Lotus tvrdil, že svým jezdcům nechal v souboji o druhou pozici volné ruce. Oficiální sestřih z Grand Prix Bahrajnu ale ukázal, že Grosjean zaslechl ve svých sluchátkách legendární větu o rychlejším týmovém kolegovi, psali jsme zde.

Grosjean nyní potvrdil, že souboj s Räikkönenem byl jiný než s ostatními jezdci. "Myslím, že kdybych býval Kimimu zavřel dveře a prali bychom se spolu, mohl jsem ztratit přítlačné křídlo. Tím bych se asi vyřadil," uvedl pro RMC. "Viděli jsme, že jedeme na stupně vítězů, takže jsem nechtěl udělat chybu a nepodal jsem maximální výkon."

Francouz si přesto závod užil, a to nejen díky konečnému výsledku, který mu přinesl první pódium kariéry. "Perfektně jsem odstartoval. Myslím, že to byl dokonalý start, hlavně ti kolem mě neodstartovali tak dobře. Byly to horké chvilky, protože bojovat s Alonsem, Webberem nebo Hamiltonem... To jsou jezdci s velkými zkušenostmi. Poté jsem předjel Lewise a řekl jsem si: ´Wow, předjel jsi mclaren, to je fantastické.´"

V příštích závodech chce Grosjean ještě víc. "Teď chci vymazat Monako 1996 a poslední francouzské vítězství. (smích) Zbývá 16 závodů a my můžeme mít slušné cíle. Pokud budeme dál dobře pracovat, vítězství bude možné. Chci slyšet Marseillaisu (francouzská hymna), ale musíme postupovat krok za krokem."

Další článek: Testy v Mugellu zahájil nejlepším časem Alonso