Grosjean překvapil třetím místem, Räikkönen nepostoupil z první části

U Lotusu se mohou radovat z úspěchu šampióna GP2 Romaina Grosjeana, naopak Kimi Räikkönen obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie až osmnácté místo. AKTUALIZOVÁNO.
Grosjean překvapil třetím místem, Räikkönen nepostoupil z první části

Lotus pro tuto sezonu vsadil na dva navrátilce do formule 1. Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie v Melbourne vyšla lépe šampiónovi série GP2 Romainu Grosjeanovi, který v Albert Parku obsadil třetí místo. Mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen, který strávil dvě sezony v rallye, nepostoupil z první části kvalifikace a odstartuje z osmnáctého místa.

Grosjean má za sebou sedm velkých cen z roku 2009 a dosud startoval nejlépe z dvanáctého místa. Zatím tak prožívá návrat z říše snů. "Je to skvělé pro všechny v týmu. Je opravdu pěkné být zpátky v F1, moc si to užívám. Jsem hrdý na to, že se mohu o takový zážitek podělit s týmem Lotus," radoval se Francouz a poděkoval všem, kteří mu věřili a umožnili mu vrátit se do F1. "Doufám, že takhle budeme pokračovat po celou sezonu a na jejím konci z toho bude pěkný příběh."

Francouz ukázal, že závodníci se nikdy nesmí vzdávat. "Dnes jsem šťastný, že tu mohu být. V zimě jsme velmi dobře pracovali, abychom předvedli to nejlepší. Není to sen, dokázali jsme to. Zítra můžeme pracovat na tom, abychom vytěžili maximum v závodě i v těch dalších," dodal.

Räikkönenovi první kvalifikace po dvouleté pauze nevyšla, vypadl hned v první části. Fin věří v potenciál svého vozu a příčinu neúspěchu vidí v jezdecké chybě. "Dnešek nevyšel podle plánu. S autem není problém. Udělal jsem chybu a díky potížím v komunikaci s boxem jsem si nenačasoval správně další kolo," přiznal. "Stálo nás to dobrou pozici v kvalifikaci, ale to se občas stává. Mohli jsme se snadno dostat do druhé části. Není to nejlepší začátek, ale zkusíme to napravit v závodě. Auto je dostatečně rychlé."

Bývalý šampión byl celkem spokojen i s řízením vozu. "Není to ještě úplně perfektní, ale mou jízdu to neovlivňuje. Zítra můžeme být určitě lepší než osmnáctí, uvidíme, co se stane," dodal.

Další článek: Závod nebude jednoduchý a Red Bull nesmíme podcenit, ozývá se z McLarenu