Grosjean: Potřebujeme velký rozpočet a nevím, jestli ho budeme mít

Příchod Pastora Maldonada do Lotusu možná neznamená automatické řešení finančních problémů týmu. Naznačuje to vyjádření Romaina Grosjeana.
Grosjean: Potřebujeme velký rozpočet a nevím, jestli ho budeme mít

Maldonado měl být pro Lotus volbou zajišťující překonání nedostatku peněz, kterým tým trpí, ale Romain Grosjean přiznal, že takové zprávy nemá.

"Zatím ne. Ale v pondělí si o tom promluvím s Ericem (Boullierem)," řekl pro L´Equipe. "V tu chvíli to probereme."

Sponzorské peníze PDVSA by tak nemusely stačit. Francouz ale věří, že se bude jeho týmu dařit. "V roce 2014 je možné všechno. Alespoň na začátku roku. Náš tým vždy dokázal dostat to nejlepší z pravidel, když docházelo ke změnám."

"Takže jim věřím, je to síla Lotusu, umí stavět dobrá auta. Doufám, že to tak bude i příští rok. Ale v průběhu šampionátu budeme potřebovat velký rozpočet, protože to bude drahé, a to bude komplikované."

Grosjean ani nemá obavy, že by dopadl jako Räikkönen, který za celý rok nedostal ani euro ze svého platu. "Já problémy nemám. Je to soukromá záležitost, která se týká jen mého zaměstnavatele a mě. Moje motivace a práce se v průběhu sezóny nikdy nezměnily."

Další článek: Podle Sutila mohla letos Force Indie získat minimálně o třicet bodů více

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10