Grosjean pomýšlel na páté, možné čtvrté místo. Pódium by ho nenapadlo

Strategie jedné zastávky v boxech ho ale nakonec vynesla ze sedmé startovní pozice až na druhé místo v cíli a na Hamiltona ztratil pouze 2,5 sekundy.
Grosjean pomýšlel na páté, možné čtvrté místo. Pódium by ho nenapadlo

Stačila správná strategie, rychlé auto a kvalitní a spolehlivý výkon - a nejlepší výsledek v kariéře je na světě. Jedná se o druhé letošní Grosjeanovy stupně vítězů. V šampionátu jezdců je teď sedmý, o dva body za svým hvězdným týmovým kolegou Kimim Räikkönenem.

"Před závodem jsme si pohrávali s myšlenkou, že do boxů zajedeme jen jednou. Nakonec jsme se rozhodli, že si počkáme, jak se závod bude vyvíjet a uvidíme. Otázkou bylo, zda na začátku pojedeme na sadě superměkkých pneumatik, která už byla používaná ve druhé a třetí části kvalifikace. Vůz se ale na ní choval překvapivě dobře. Když jsme přezuli na primární směs, neměl jsem ponětí, co se na špici děje. Přede mnou jeli Nico Rosberg a Mark Webber. Bojoval jsem s nimi a jel hodně naplno, ale musel jsem mít na paměti, že se pokoušíme pouze o jednu zastávku. Když Mark zajel do boxů, byly pneumatiky ještě docela čerstvé.

Vůbec jsem si neuvědomoval, že jsem třetí. Pak jsem jen viděl, jak Fernando zpomaluje a rázem jsem se ocitl na druhé pozici. Byl to dost bláznivý konec závodu, pomýšlel jsem na páté nebo čtvrté místo. Ukazuje se, že máme dobrou formu a pořád se dokážeme zlepšovat. V pátek to bylo zlé, ale to vládly jiné podmínky. Tehdy jsem věřil, že máme na víc. O to víc mě těší, že jsme to prokázali stupni vítězů. I po sedmi závodech jsme stále vepředu a dokážeme sbírat dobré výsledky," řekl Grosjean spokojeně.

Kimi Räikkönen si do závodu odnesl handicap v podobě nepříliš výhodné startovní pozice. V cíli byl nakonec osmý.

"V závodě byl vůz lepší než v kvalifikaci. Několikrát jsem se zasekl za ostatními vozy. DRS zóna tu není moc dlouhá. Když má navíc soupeř před vámi DRS rovněž zapnuté, je bojování s ním těžké. Měli jsme šanci na lepší výsledek, ale prostě to dneska nevyšlo. Opět jsme získali body, to nikdy není na škodu, v téhle sezoně obzvlášť. Včerejší kvalifikace nebyla dokonalá, což nám dnes přidělalo práci. Po startu z vyšší pozice je snazší dojet na lepším místě. Pokusíme se o to v příštím závodě," řekl mistr světa z roku 2007.

Další článek: Hamilton: Na jednu zastávku bych to nezvládl