Grosjean o modrých vlajkách: není to tak jednoduché

Esteban Gutiérrez byl v posledních závodech kritizován a dokonce penalizován za ignorování modrých vlajek. Podle jeho týmového kolegy ale není situace z pohledu jezdce, který má pouštět, tak jednoduchá.
Grosjean o modrých vlajkách: není to tak jednoduché

„Když už jedou na nových pneumatikách nebo na stejných pneumatikách a jsou rychlejší, tak je to jednoduché,“ říká Grosjean pro GPUpdate.net.

„Když se ale za mne dostal Vettel, byl jen o dvě desetiny rychlejší. Měl starší pneumatiky, zatímco já byl na superměkkých. Ztrátu dvou sekund by musel stahovat 10 kol.“

„Byl jsem před ním několik kol a pak jsem dostal varování od Charlieho. Zpomalil jsem, ale stálo mě to 2,6 sekundy, takže to bylo dost ztraceného času.“

„Myslím, že v ideálním případě bychom měli mít systém modrých vlajek jako závislost na rychlostním rozdílu aut. Pokud je o sekundu rychlejší a je dvě sekundy za mnou, tak v pořádku.“

„Ale pokud je rychlejší pouze o dvě desetiny, tak dostávat signalizaci, když je dvě sekundy za mnou je prostě… vidím ho v zrcátku, ale je kilometry daleko a nedotahuje mě. Člověk se pak musí ptát: ‘proč bych ho měl pustit?’“

Podle Grosjeana je to potřeba se na to dívat případ od případu a mělo by se to posuzovat mírněji.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jaké pneumatiky si vybrali jezdci pro GP Belgie 2016?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10