Grosjean nesouhlasí s Hamiltonem. Veganství není pro sportovce vhodné

Lewis Hamilton přestal před pár lety jíst maso. Podle Grosjeana to u sportovců není vhodné.
Grosjean nesouhlasí s Hamiltonem. Veganství není pro sportovce vhodné

Lewis Hamilton přestal před pár lety jíst maso a stal se propagátorem veganství. Podílí se dokonce na síti rychlého občerstvení Neat Burger, která prodává veganské hamburgery. 

Blbec a pokrytec. Hamilton naštval britské zemědělce

Blbec a pokrytec. Hamilton naštval britské zemědělce

Romain Grosjean na to má trochu jiný pohled. „Nejsem vegan a ani vegetarián,“ řekl Grosjean pro GP Today. „Není na výběr. Pokud jste sportovec, veganství je ve skutečnosti negativní. Pokud vím, existovaly příklady mnoha vytrvalostních sportovců, kteří se stali vegany a na konec museli upustit od vegenské stravy, protože neměli dostatek živin pro náročná cvičení.“

Grosjean je známý tím, že rád vaří. „Potřebuji jíst co nejvíce, ale ne z hlediska kvantity, ale z hlediska rozmanitosti.“

Pravidla formule 1 se letos změnila. Hmotnost jezdce se odděluje od minimální hmotnosti vozu a je stanovena na 80 kg. Pokud má jezdec menší hmotnost, musí nasadit závaží. 

Podrobně o změnách technických pravidel v sezoně 2019

Podrobně o změnách technických pravidel v sezoně 2019

„Nejím tolik, kolik budu jíst, až skončím se závoděním. Nová pravidla byla dobrá pro zdraví a hmotnost. Mohu přibrat na váze, což je dobré pro váš vlastní prospěch a zdraví. Jsem opatrný s určitým jídlem. Den před závodem mě neuvidíte jíst ryby a chipsy nebo pit pivo.“

Foto. Getty Images Charles Coates

Další článek: Verstappen se v Suzuce obává síly Ferrari

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.