Grosjean: Nešlo o šasi, ale o důvěru ve vůz

Romain Grosjean nevděčí za své zlepšení novému šasi, které mu tým dal v Bahrajnu. Šlo o souhru několika věcí.
Grosjean: Nešlo o šasi, ale o důvěru ve vůz

V Číně se Grosjeanovi moc nedařilo a Lotus mu raději dal nové šasi, aby vyloučil, že za problémy stojí nějaká skrytá vada. To však podle Grosjeana nestálo za výkonem na Sakhiru.

"Ne. Šlo o jiné věci," vysvětloval. "Loni jsme se trochu ztratili. V polovině sezóny - na Hockenheimu, v Budapešti a Spa, pak jsme se vrátili. V těchto vozech je tolik technologií a je pravda, že s pneumatikami Pirelli se nejezdí snadno."

"Pokaždé máme někde malý problém, který to zhorší, ale když to zvládnete správně, tak je to OK. Bylo to jen něco v pocitu s vozem, když si nevěříte ve voze, není to sebedůvěra, jde o důvěru ve vůz, a s tím nemůžete nic dělat."

Grosjean si v Bahrajnu dojel pro letošní první umístění na pódiu, přičemž využil strategii tří zastávek. Napodobit týmového kolegu Räikkönena a jet jen na dva pit stopy nemohl.

"No, bylo by to možné, kdybychom nemuseli zastavit v šestém nebo sedmém kole kvůli problémům s teplotami, přední křídlo, které odlétlo z mclarenu, mi úplně zablokovalo chladiče."

"Museli jsme zastavit, protože jsme měli problémy s chlazením a buben zadní brzdy byl úplně uzavřený, brzdy nefungovaly. Kimi byl přede mnou, takže bylo lepší zastavit než přijít o brzdy. Pak to bylo s pneumatikami OK. Myslím, že se to zlepšuje, a nevidím důvod, proč bychom neměli dokázat takový výkon zopakovat."

Další článek: Společnost Lloyds Development Capital prodala zpět Marussii podíl v týmu

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00