Grosjean nebyl pro Haas nejlepší volbou, naznačuje Villeneuve

Jacques Villeneuve si myslí, že Romain Grosjean nebyl pro nový americký tým ideální volbou
Grosjean nebyl pro Haas nejlepší volbou, naznačuje Villeneuve

„Má Grosjean na to, aby vybudoval tým? Vypadá to, že se z něj snadno stane rozmrzelý člověk, což není dobré, když se snažíte vybudovat nový tým, protože tam frustrace bude,“ řekl Villeneuve pro Motorsport.com.

„Myslím, že posledních pár let u Lotusu pro něj byly dobrých, protože trochu vychladl, takže to byl dobrý trénink. Když začnete s novým projektem, tak je dobré, když přijde balík vítězství – pomůže to získat důvěru v rámci týmu.“

Villeneuve působil od roku 1999 v novém týmu BAR, takže si Grosjeanovu pozici dokáže představit, ačkoliv vstup Haasu bude poněkud jiný s ohledem na jeho těsné partnerství s Ferrari.

„Vše je to dost těžké, protože lidé, kteří přicházejí do F1 si neuvědomují, jak těžké to je. Zdá se, že tento tým je dobře nastaven, ale počkejme, dokud nebudou na trati a pak uvidíme. Mnoho lidí to zkoušelo a bylo potom bylo šokováno. Ale zdá se, že mají správný přístup.“

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Další článek: FIA a Pirelli pracují na novém způsobu čištění tratě

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00