Grosjean naznačil ochotu pomoci Räikkönenovi v boji o titul

Kimi Räikkönen se stále drží ve hře o letošní vítězství v šampionátu jezdců a může počítat s tím, že mu týmový kolega nebude zbytečně stát v cestě.
Grosjean naznačil ochotu pomoci Räikkönenovi v boji o titul

Räikkönen má téměř dvakrát víc bodů než Grosjean a francouzský jezdec si je toho vědom. "Neřekl bych, že budu po zbytek sezóny hrát jen podpůrnou roli," komentoval situaci v šampionátu. "Pokud budu mít příležitost dosáhnout na pódium nebo dokonce vítězství, ta se jí chopím."

"Samozřejmě chci co nejlepší výsledky pro tým, a když se podíváte na bodový rozdíl mezi mnou a Kimim, bylo by pošetilé, kdybych myslel jen na své vlastní výsledky. Doufejme, že budeme mít fantastický závěr sezóny, já, Kimi a tým."

Grosjean se v Singapuru vrátí do vozu po vynucené přestávce. V Monze si odpykal trest za kolizi z Belgie, ale je přesvědčený, že svůj čas nepromarnil.

"Když jste na boxové zdi s inženýry, je vždy užitečné sledovat data. Získáte další perspektivu o výkonnosti vozů, rozdílech, možnostech zlepšení a tak dále. Také se pořád můžu hodně učit od Kimiho, má obrovské zkušenosti."

"Jako týmový kolega je těžký soupeř a fantastický. Těžký soupeř proto, že je tak rychlý a má schopnosti, které teprve musím nabýt, a fantastický, protože je také skvělým vzorem v tom smyslu, jak rychle dokáže během závodního víkendu změnit duševní rozpoložení a zcela se soustředit na práci. Kromě samotného jezdění byl víkend v Monze myslím tou nejlepší přípravou, jakou jsem před Singapurem mohl mít."

Další článek: McLaren: Alonso jezdí nejlépe ve své kariéře, ale můžeme ho překonat

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10