Grosjean napravil smolnou kvalifikaci a završil působení u Lotusu body

Francouz se napřesrok stěhuje k novému týmu Haas.
Grosjean napravil smolnou kvalifikaci a završil působení u Lotusu body

Romain Grosjean dal zapomenout na smolnou kvalifikaci na Velkou cenu Abú Dhabí, když v samotném závodě vyšplhal na deváté místo a svůj tým na rozloučenou odměnil bodovaným výsledkem.

„Byla to pro mě emotivní cesta a jsem tak rád, že jsem byl schopen všechny v Enstone odměnit body v mém posledním závodě pro tým,“ radoval se v cíli Grosjean.

„Celý závod jsem musel tlačit na pilu a nebyla to vždycky procházka růžovým sadem, jelikož jsem hodně musel hlídat auto.“

„Rozhodnutí z boxové zdi byla skvělá a moje zastávky v boxech byly fantastické. Hodně tomuto týmu vděčím, cítím se v něm skutečně jako v rodině. Doufám, že se sem jednoho dne v budoucnu vrátím. Tohle byla nejlepší sezóna mé kariéry.“

Pro Maldonada skončil závod v prvním kole

Týmový kolega Pastor Maldonado tak radostný závod neměl. Hned v první zatáčce dostal ránu od Fernanda Alonsa a musel vzdát.

„Je smutné ukončit závod v první zatáčce, protože to s námi před tímto závodem vypadalo dobře,“ posteskl si Maldonado. „Dnes jsme měli dobrou strategii, která korespondovala s naší lepší závodní rychlostí, jenže takové je závodění a stát se to může.“

„Ten kontakt jsem neviděl, jen jsem cítil ránu na zadní část od Fernanda. Snažil jsem se vrátit do závodu, ale pak jsem uviděl poškozené zavěšení."“

Venezuelan na závěr nezapomněl popíchnout své kritiky, kteří se do něj strefují pro jeho časté havárie.

„Představte si, že by ten incident proběhl v opačném gardu, to by se pak o tom psalo!“ řekl.

Penalizace za každý kontakt? Diví se Maldonado

Penalizace za každý kontakt? Diví se Maldonado

Mám talent na to, abych porazil Hamiltona, říká Maldonado

Mám talent na to, abych porazil Hamiltona, říká Maldonado

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Pérez je se sezónou spokojen, Hülkenberg nikoliv

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10