Grosjean: Myslel jsem, že zase napíchnu kluky před sebou

Romain Grosjean se v Melbourne potýkal s těžko ovladatelným vozem a bál se, že po startu způsobí další nehodu. Nakonec se potížím vyhnul, ale uplynulý víkend označil za katastrofu.
Grosjean: Myslel jsem, že zase napíchnu kluky před sebou

Vyhýbat se kolizím je jedním z hlavních letošních úkolů Romaina Grosjean. Své šéfy ale málem znovu naštval už v Austrálii.

"Button byl v první zatáčce hodně optimistický, najel mi na vnitřek," popisoval svůj start do prvního závodu pro RMC. "Na levé straně jsem měl force indii a ocitl jsem se v sendviči. Nemohl jsem nic dělat."

"Pak jsem ve třetí zatáčce zabrzdil na stejném místě jako všichni ostatní, ale zablokovala se mi kola a myslel jsem si, že zase napíchnu kluky před sebou. Nevím, co se stalo, s autem byl opravdu nějaký technický problém."

Grosjean se incidentu vyhnul, ale jen za cenu ztráty několika pozic. Probít zpět se mu moc nedařilo, protože si s vozem nerozuměl.

"Co se mě týče, byla to úplná katastrofa. Auto vůbec nefungovalo, hlavně v prvních stintech. Nevím, co se stalo. V autě jsem musel všechno přenastavit, rozložení brzdné síly, diferenciál..."

"Musíme zjistit, jestli nebylo něco rozbité. V některých závodech to nejde. Tady jsem dokončil, ale bylo to těžké. Byl jsem na bodech, to byl cíl. Mysleli jsme si, že jich dovezeme víc, ale aspoň něco."

Francouz je přesvědčený, že s jeho vozem muselo být něco v nepořádku. Na druhé straně ho povzbuzuje, že Kimi Räikkönen dokázal vyhrát. "Ano. Nemysleli jsme si, že tu budeme moci vyhrát. Mířili jsme tak na čtvrté nebo páté místo. Jeho auto fungovalo velmi dobře. Zjistíme, co bylo za rozdíl mezi našimi vozy, a budeme pracovat."

Další článek: Řídící jednotka Webberova vozu byla v pořádku, hájí se McLaren

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00