Grosjean: Moje sezóna začne až v Číně, ale je na co se těšit

Po dvou velmi krátkých vystoupeních Romain Grosjean doufá, že svůj letošní první závod absolvuje v Číně, a to s dobrým výsledkem.
Grosjean: Moje sezóna začne až v Číně, ale je na co se těšit

Grosjean odjel v letošních Grand Prix zatím jen čtyři kola, takže začátek sezóny pochopitelně nenaplnil jeho očekávání. "Když děláte chyby, je třeba to přiznat a tu chybu nezopakovat," řekl francouzský pilot. "Když to není vaše chyba, no, tak to není vaše chyba. První dva závody byly těžké a nemáme žádný výsledek. Na druhé straně vím, že v budoucích závodech můžeme dokázat velké věci. Moje sezóna začne pořádně v Číně."

I když v závodech téměř nejezdil, Grosjean ví, že má dobrou techniku. "Určitě můžeme říct, že má vůz dobrý výkon. V obou závodech jsme postoupili do třetí části kvalifikace, takže auto podává dobré výkony."

"Dokázali jsme v kvalifikaci bojovat o první řadu a závodní rychlost je velmi dobrá. Doufám, že v Číně budeme mít trochu standardnější závod, co se startu a závodu týče, a ne šílené množství vody na trati, jako v Sepangu, abychom konečně získali dobrý výsledek, kterého jsme schopní."

Optimista je Francouz také proto, že v příštím v závodě v Číně nasadí Lotus balík vylepšení. Navíc jisté rezervy cítí i ve své práci. "Je tu pár oblastí, ve kterých víme, co máme s nastavením dělat, a pak jsou tu jiné oblasti, ve kterých víme, co s nastavením dělat nemáme."

"Jsem si jistý, že v Šanghaji dokážu najít nejlepší nastavení rychleji než v prvních dvou závodech. Myslím, že mám stále prostor pro to, abych se v E20 cítil lépe a více mu důvěřoval. Ale na řízení je to velmi příjemné auto a díky novému aerodynamickému balíku by mělo být ještě lepší. S dalšími balíky by se pak mělo dál a dál zlepšovat..."

A jak Grosjean hodnotí současnou formu Lotusu ve vztahu k loňskému roku a konkurenci? "Určitě jsme udělali krok vpřed, jen to potřebujeme ukázat v normálním závodě. Viděli jsme, že v kvalifikaci jsme na tom dobře, dokázali jsme být druhý nebo třetí nejrychlejší tým, což je velmi dobré. Je tu pár oblastí, ve kterých se v závodech musíme zlepšit, ale letos jsme určitě na dobré cestě."

Další článek: HRT v sezoně 2012 KERS zřejmě nenasadí