Grosjean: Moje sezóna začne až v Číně, ale je na co se těšit

Po dvou velmi krátkých vystoupeních Romain Grosjean doufá, že svůj letošní první závod absolvuje v Číně, a to s dobrým výsledkem.
Grosjean: Moje sezóna začne až v Číně, ale je na co se těšit

Grosjean odjel v letošních Grand Prix zatím jen čtyři kola, takže začátek sezóny pochopitelně nenaplnil jeho očekávání. "Když děláte chyby, je třeba to přiznat a tu chybu nezopakovat," řekl francouzský pilot. "Když to není vaše chyba, no, tak to není vaše chyba. První dva závody byly těžké a nemáme žádný výsledek. Na druhé straně vím, že v budoucích závodech můžeme dokázat velké věci. Moje sezóna začne pořádně v Číně."

I když v závodech téměř nejezdil, Grosjean ví, že má dobrou techniku. "Určitě můžeme říct, že má vůz dobrý výkon. V obou závodech jsme postoupili do třetí části kvalifikace, takže auto podává dobré výkony."

"Dokázali jsme v kvalifikaci bojovat o první řadu a závodní rychlost je velmi dobrá. Doufám, že v Číně budeme mít trochu standardnější závod, co se startu a závodu týče, a ne šílené množství vody na trati, jako v Sepangu, abychom konečně získali dobrý výsledek, kterého jsme schopní."

Optimista je Francouz také proto, že v příštím v závodě v Číně nasadí Lotus balík vylepšení. Navíc jisté rezervy cítí i ve své práci. "Je tu pár oblastí, ve kterých víme, co máme s nastavením dělat, a pak jsou tu jiné oblasti, ve kterých víme, co s nastavením dělat nemáme."

"Jsem si jistý, že v Šanghaji dokážu najít nejlepší nastavení rychleji než v prvních dvou závodech. Myslím, že mám stále prostor pro to, abych se v E20 cítil lépe a více mu důvěřoval. Ale na řízení je to velmi příjemné auto a díky novému aerodynamickému balíku by mělo být ještě lepší. S dalšími balíky by se pak mělo dál a dál zlepšovat..."

A jak Grosjean hodnotí současnou formu Lotusu ve vztahu k loňskému roku a konkurenci? "Určitě jsme udělali krok vpřed, jen to potřebujeme ukázat v normálním závodě. Viděli jsme, že v kvalifikaci jsme na tom dobře, dokázali jsme být druhý nebo třetí nejrychlejší tým, což je velmi dobré. Je tu pár oblastí, ve kterých se v závodech musíme zlepšit, ale letos jsme určitě na dobré cestě."

Další článek: HRT v sezoně 2012 KERS zřejmě nenasadí

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00