Grosjean míní, že Ricciardo brzdil dřív. Lotus chce svého jezdce zklidnit

Romain Grosjean nebyl přesvědčený o své vině při kolizi s Danielem Ricciardem. V každém případě má za sebou další víkend, který bude předmětem diskuzí s vedením týmu.
Grosjean míní, že Ricciardo brzdil dřív. Lotus chce svého jezdce zklidnit

Grosjean v Monaku boural každý den závodního víkendu, ve čtvrtek a v sobotu v první zatáčce, v neděli pak za tunelem do Ricciarda.

Myslí si ale, že poslední incident s australským závodníkem nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát. "Začínal jsem být mnohem rychlejší. Odjel jsem za ním 61 kol. Myslím, že začal brzdit moc brzo a já se nechal nachytat. On říká, že zavřel dveře, já si myslím, že brzdil moc brzo."

Stewardi se však s názorem francouzského pilota neztotožnili a udělili mu trest ztráty deseti míst na startovním roštu GP Kanady. A čekají ho diskuze s týmem.

"Myslím, že ho jen potřebujeme zklidnit a pořádně si s ním popovídat, až se vrátíme do továrny," řekl šéf týmu Lotus Eric Boullier. "Sedneme si s ním a projdeme si ten víkend."

Boullier si nemyslí, že by jeho jezdec mohl spadnout do stejné negativní spirály jako v loňské sezóně. "Obavy nemáme. Přes zimu odvedl skvělou práci a vyřešil všechny problémy, které měl loni. Myslím, že jde občas o frustraci, že ví, že může být rychlý, jen musí jít postupně a říct si, že je rychlý a až může mít velké výsledky."

"V Bahrajnu to dokázal, v Barceloně k tomu směřoval, takže jen nesmí ztratit sílu a musí se ujistit, že má na trati reálná očekávání."

Navzdory incidentům Grosjean věří, že si s vozem dobře rozumí a že jsou problémy z úvodu sezóny minulostí.

Další článek: McLaren je s útočným stylem Sergia Péreze spokojený

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?