Grosjean míní, že Ricciardo brzdil dřív. Lotus chce svého jezdce zklidnit

Romain Grosjean nebyl přesvědčený o své vině při kolizi s Danielem Ricciardem. V každém případě má za sebou další víkend, který bude předmětem diskuzí s vedením týmu.
Grosjean míní, že Ricciardo brzdil dřív. Lotus chce svého jezdce zklidnit

Grosjean v Monaku boural každý den závodního víkendu, ve čtvrtek a v sobotu v první zatáčce, v neděli pak za tunelem do Ricciarda.

Myslí si ale, že poslední incident s australským závodníkem nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát. "Začínal jsem být mnohem rychlejší. Odjel jsem za ním 61 kol. Myslím, že začal brzdit moc brzo a já se nechal nachytat. On říká, že zavřel dveře, já si myslím, že brzdil moc brzo."

Stewardi se však s názorem francouzského pilota neztotožnili a udělili mu trest ztráty deseti míst na startovním roštu GP Kanady. A čekají ho diskuze s týmem.

"Myslím, že ho jen potřebujeme zklidnit a pořádně si s ním popovídat, až se vrátíme do továrny," řekl šéf týmu Lotus Eric Boullier. "Sedneme si s ním a projdeme si ten víkend."

Boullier si nemyslí, že by jeho jezdec mohl spadnout do stejné negativní spirály jako v loňské sezóně. "Obavy nemáme. Přes zimu odvedl skvělou práci a vyřešil všechny problémy, které měl loni. Myslím, že jde občas o frustraci, že ví, že může být rychlý, jen musí jít postupně a říct si, že je rychlý a až může mít velké výsledky."

"V Bahrajnu to dokázal, v Barceloně k tomu směřoval, takže jen nesmí ztratit sílu a musí se ujistit, že má na trati reálná očekávání."

Navzdory incidentům Grosjean věří, že si s vozem dobře rozumí a že jsou problémy z úvodu sezóny minulostí.

Další článek: McLaren je s útočným stylem Sergia Péreze spokojený

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.