Grosjean: Měli jsme katastrofální zimu, ale auto má papírově na vítězství

Podle dat z vývoje se Lotusu znovu podařilo postavit dobré auto. Ale protože v zimě téměř nejezdilo, tým si to nemohl ověřit.
Grosjean: Měli jsme katastrofální zimu, ale auto má papírově na vítězství

Protože měli enstonští inženýři s vývojem E22 zpoždění, musel Lotus vynechat první předsezónní testy v Jerezu. V těch dvou zbývajících v Bahrajnu ale moc nejezdil kvůli technickým problémům.

„Byla to katastrofální zima,“ lamentoval Grosjean. „Renault měl své problémy, my jsme měli své, ale několik věcí jsme se naučili během toho krátkého jezdění. A všechny tyto věci, pokud je zvládneme, jsou už krok vpřed.“

„A jsem si jistý, že Renault vylepšuje software a že se věci zlepší. Auto je dobré.“

Lotus: Jestli se potvrdí čísla z aerodynamického tunelu, máme super auto

Lotus: Jestli se potvrdí čísla z aerodynamického tunelu, máme super auto

Majitel týmu Gérard Lopez to už říkal, podle dat z vývoje je E22 velmi rychlý monopost, ale ještě se to musí potvrdit na trati. Podle Grosjeana by měl být dokonce vítězný.

„Těžko říct. Papírově ano, ale zatím jsme nedokázali pořádně jezdit na trati.“

Lotus jezdil v testech tak málo, že mu schází spousta důležitých informací. „Neznáte hodně věcí, závodní simulaci, nastavení, starty, safety car, kvalifikační režim, předjíždění nebo bránění,“ uvedl Francouz.

„Trochu to zvyšuje tlak, že se tohle všechno musíte naučit během závodního víkendu, což není ideální, ale tak to teď je. Nemůžeme nic dělat, jen brát věci tak, jak budou každý den přicházet, a odškrtávat si co nejvíc věcí.“

Technický ředitel týmu Nick Chester přiznal, že Lotus bude potřebovat „trochu štěstí“, aby australskou Grand Prix dokončil.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Vettel: Na Austrálii nejsme připraveni, boj o titul je ale úplně jiný příběh

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10