Grosjean: Měli jsme katastrofální zimu, ale auto má papírově na vítězství

Podle dat z vývoje se Lotusu znovu podařilo postavit dobré auto. Ale protože v zimě téměř nejezdilo, tým si to nemohl ověřit.
Grosjean: Měli jsme katastrofální zimu, ale auto má papírově na vítězství

Protože měli enstonští inženýři s vývojem E22 zpoždění, musel Lotus vynechat první předsezónní testy v Jerezu. V těch dvou zbývajících v Bahrajnu ale moc nejezdil kvůli technickým problémům.

„Byla to katastrofální zima,“ lamentoval Grosjean. „Renault měl své problémy, my jsme měli své, ale několik věcí jsme se naučili během toho krátkého jezdění. A všechny tyto věci, pokud je zvládneme, jsou už krok vpřed.“

„A jsem si jistý, že Renault vylepšuje software a že se věci zlepší. Auto je dobré.“

Lotus: Jestli se potvrdí čísla z aerodynamického tunelu, máme super auto

Lotus: Jestli se potvrdí čísla z aerodynamického tunelu, máme super auto

Majitel týmu Gérard Lopez to už říkal, podle dat z vývoje je E22 velmi rychlý monopost, ale ještě se to musí potvrdit na trati. Podle Grosjeana by měl být dokonce vítězný.

„Těžko říct. Papírově ano, ale zatím jsme nedokázali pořádně jezdit na trati.“

Lotus jezdil v testech tak málo, že mu schází spousta důležitých informací. „Neznáte hodně věcí, závodní simulaci, nastavení, starty, safety car, kvalifikační režim, předjíždění nebo bránění,“ uvedl Francouz.

„Trochu to zvyšuje tlak, že se tohle všechno musíte naučit během závodního víkendu, což není ideální, ale tak to teď je. Nemůžeme nic dělat, jen brát věci tak, jak budou každý den přicházet, a odškrtávat si co nejvíc věcí.“

Technický ředitel týmu Nick Chester přiznal, že Lotus bude potřebovat „trochu štěstí“, aby australskou Grand Prix dokončil.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Diskuze (21) Další článek: Vettel: Na Austrálii nejsme připraveni, boj o titul je ale úplně jiný příběh
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen