Grosjean měl další problémy, tentokrát ale vinu necítí

Pilot týmu Lotus věřil, že měl na dobré umístění, nebýt výpadku v první části kvalifikace. Týmový kolega Kimi Räikkönen skončil devátý. AKTUALIZOVÁNO
Grosjean měl další problémy, tentokrát ale vinu necítí

Francouzský pilot se snažil v rychlém úseku před nájezdem do boxové uličky předjet Pedra de la Rosu z HRT. Španěl však zřejmě nekontroloval zpětná zrcátka a došlo ke kontaktu, po kterém Grosjean přišel o přední přítlačné křídlo. Na roštu se postaví na nelichotivou osmnáctou pozici. Incident prošetřovali komisaři, nakonec se ale rozhodli nikoho netrestat

"Celé kolo jsem jel za Pedrem. Chystal jsem se ho předjet na rovince, ale řekl bych, že mě neviděl a natlačil mě na bariéry. Brzdil jsem, jak jen to šlo, ale kontaktu jsme se nevyhnuli. Je to pohroma. Auto bylo parádní. Nevím, co bych k tomu měl říci. Zítra by mělo být počasí vrtošivé, tak uvidíme, co se přihodí," řekl Grosjean.

Kimi Räikkönen se kvalifikoval na deváté pozici a bude se tak muset ohánět, aby udržel třetí pozici v šampionátu, byť je nutné připomenout, že před kvalifikací zopakoval, že je mu naprosto jedno, zda v celkovém pořadí bude třetí nebo čtvrtý - zajímá ho totiž pouze vítězství:

"Samozřejmě jsme chtěli lepší umístění. Víkend ale není jednoduchý. Kdybych ráno zajel alespoň několik kol, bylo by to mnohem jednodušší. Měl jsem ale problém s motorem. Nemohl jsem kvůli němu ráno vyjet na trať. Teploty dnes byly jiné než včera. Nebylo proto snadné najít správné nastavení. Postup do Q3 byl proto docela dobrý. Znamená to, že jsme něčeho dosáhli. Mohlo to být horší."

Další článek: Soutěž o závodní výbavu Pirelli má svého vítěze

Témata článku: , , ,