Grosjean: má budoucnost je otevřená, přestoupí do McLarenu?

Romain Grosjean se nabízí, během GP Velké Británie prohlásil, že jeho budoucnost je otevřená.
Grosjean: má budoucnost je otevřená, přestoupí do McLarenu?

V současné době je jezdecké složení ve velkých týmech poměrně jasně zafixováno. Red Bull, Ferrari ani Mercedes jezdecké složení měnit příští rok nebudou. Otazníky visí nad McLarenem a budoucností zejména Jensona Buttona.

Jak ale víme, smlouvy nic neznamenají a trh jezdců se může velmi rychle rozhýbat.
Zajímavé názory přinesl před víkendem Giancarlo Minardi. Ten očekává dokonce přestupovou smršť. Odejít by měl Hamilton z Mercedesu a nahradit by ho měl podle Minardiho Bottas, Red Bull prý zase vyhodí Vettela.

No…to jsou zajímavé teorie ale teď trochu z pravděpodobnějších vod. Posun jinam na šachovnici by rád udělal Romain Grosjean. 

„Vždy uvažujete o své budoucnosti. Jsem tu, tým poznám velmi dobře, ale na druhé straně chci také vyhrávat závody. Všechno je otevřené“, říká Grosjean pro Sky Sports. 

Přestup Grosjeana do McLarenu by mohl být logický. V týmu je Eric Boullier, který Francouze velmi dobře pozná. „V tuto chvíli je brzy na to spekulovat o něčem takovém. To, co skutečně chci, je vyhrát první závod. A až to dokážu, tak budu chtít vyhrát titul. Stýská se mi po šampaňském v neděli odpoledne. To je to, co chci, to chceme všichni. Jak to jednou ochutnáte, tak už nechcete přestat.“

Grosjean však ví, že McLaren nemusí být úplně správnou volbou. „Občas máte tendenci si myslet, že sousedova tráva je zelenější než tak naše. Někdy ano a jindy ne. Vždy, když něco změníte, tak podstupujete riziko. Změníte monopost, je tu riziko, změníte mechaniků, je tu další. Když změníte celý tým, je tu opět riziko.“

Diskuze (19) Další článek: Fotogalerie: Pátek v Silverstone
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00