Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

Romain Grosjean nebyl nadšený přístupem týmu Lotus k jezdcům. Räikkönen se podle něj nechoval týmově, přesto se mu dostávalo preferenčního zacházení.
Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

Räikkönen oznámil odchod k Ferrari už v září a podle Grosjeana to Lotus dostatečně nereflektoval.

"Oznámil, že odchází, my odstaneme nové šasi, tým ho má k dispozici a přidělí ho Kimimu, i když právě oznámil, že odchází," popisoval v rozhovoru pro Canal +. "A já dostal staré Kimiho šasi... V tu chvíli jsem byl naštvaný."

"Řekl jsem si: 'Počkat, on oznámí odchod, bodne vám nůž do zad a vy mu zase dáte všechny nové díly!' Takže jsem trochu trucoval... Nakonec se ukázalo, že mi staré Kimiho šasi přineslo na konci sezóny spíš štěstí."

Francouz neocenil ani souboj s Räikkönenem v Indii. Finovi odešly pneumatiky, ale týmového kolegu před sebe nepustil hned, což vyústilo v souboj kolo na kolo.

"Z mého pohledu nebylo něco v pořádku, protože jsem nepochopil jeho gesto na trati pět kol před cílem. Potom týmu vysvětlil, že závodí pro sebe a že ho jeho týmový kolega nezajímá."

"Myslím, že jsem ho na trati nechal předjet dost krát na to, abych měl nárok jednou nedostat ránu kolem. A kdyby tohle udělal dřív, možná by to v pozadí probíhalo celé jinak."

Další článek: Allison: Výhodou Ferrari je, že si jako jedni z mála stavíme motor i vůz

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10