Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

Romain Grosjean nebyl nadšený přístupem týmu Lotus k jezdcům. Räikkönen se podle něj nechoval týmově, přesto se mu dostávalo preferenčního zacházení.
Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

Räikkönen oznámil odchod k Ferrari už v září a podle Grosjeana to Lotus dostatečně nereflektoval.

"Oznámil, že odchází, my odstaneme nové šasi, tým ho má k dispozici a přidělí ho Kimimu, i když právě oznámil, že odchází," popisoval v rozhovoru pro Canal +. "A já dostal staré Kimiho šasi... V tu chvíli jsem byl naštvaný."

"Řekl jsem si: 'Počkat, on oznámí odchod, bodne vám nůž do zad a vy mu zase dáte všechny nové díly!' Takže jsem trochu trucoval... Nakonec se ukázalo, že mi staré Kimiho šasi přineslo na konci sezóny spíš štěstí."

Francouz neocenil ani souboj s Räikkönenem v Indii. Finovi odešly pneumatiky, ale týmového kolegu před sebe nepustil hned, což vyústilo v souboj kolo na kolo.

"Z mého pohledu nebylo něco v pořádku, protože jsem nepochopil jeho gesto na trati pět kol před cílem. Potom týmu vysvětlil, že závodí pro sebe a že ho jeho týmový kolega nezajímá."

"Myslím, že jsem ho na trati nechal předjet dost krát na to, abych měl nárok jednou nedostat ránu kolem. A kdyby tohle udělal dřív, možná by to v pozadí probíhalo celé jinak."

Další článek: Allison: Výhodou Ferrari je, že si jako jedni z mála stavíme motor i vůz

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00