Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

Romain Grosjean nebyl nadšený přístupem týmu Lotus k jezdcům. Räikkönen se podle něj nechoval týmově, přesto se mu dostávalo preferenčního zacházení.
Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

Räikkönen oznámil odchod k Ferrari už v září a podle Grosjeana to Lotus dostatečně nereflektoval.

"Oznámil, že odchází, my odstaneme nové šasi, tým ho má k dispozici a přidělí ho Kimimu, i když právě oznámil, že odchází," popisoval v rozhovoru pro Canal +. "A já dostal staré Kimiho šasi... V tu chvíli jsem byl naštvaný."

"Řekl jsem si: 'Počkat, on oznámí odchod, bodne vám nůž do zad a vy mu zase dáte všechny nové díly!' Takže jsem trochu trucoval... Nakonec se ukázalo, že mi staré Kimiho šasi přineslo na konci sezóny spíš štěstí."

Francouz neocenil ani souboj s Räikkönenem v Indii. Finovi odešly pneumatiky, ale týmového kolegu před sebe nepustil hned, což vyústilo v souboj kolo na kolo.

"Z mého pohledu nebylo něco v pořádku, protože jsem nepochopil jeho gesto na trati pět kol před cílem. Potom týmu vysvětlil, že závodí pro sebe a že ho jeho týmový kolega nezajímá."

"Myslím, že jsem ho na trati nechal předjet dost krát na to, abych měl nárok jednou nedostat ránu kolem. A kdyby tohle udělal dřív, možná by to v pozadí probíhalo celé jinak."

Další článek: Allison: Výhodou Ferrari je, že si jako jedni z mála stavíme motor i vůz