Grosjean: Lotus potřebuje personálně posílit

Romain Grosjean vidí jako jeden z důležitých faktorů ve zlepšování Lotusu nahrazení personálních ztrát, které tým loni utrpěl.
Grosjean: Lotus potřebuje personálně posílit

Z Enstonu loni odešlo několik předních inženýrů v čele s technickým ředitelem Jamesem Allisonem. Některé odchody byly vynucené majiteli stáje a jejich snahou šetřit, jiné byly neplánované. V každém případě se odliv mozků na týmu podepsal.

Teď se Lotus snaží situace alespoň částečně napravit „Několik měsíců je v týmu docela dost nových lidí, ale já ty změny prožívám celkem dobře,“ řekl Grosjean pro F1i.

„Situace se stabilizovala a atmosféra je dobrá. Teď je v Enstonu jasno, tým je stabilní. Všechny loňské problémy jsou minulostí, což je pozitivní.“

Podle francouzského pilota ale proces napravování loňských problémů není zcela u konce, protože stále schází schopní zaměstnanci.

„Je pravda, že bude třeba nabrat lidi, abychom tým znovu trochu posílili, ale celkově vzato je situace jasná,“ dodal.

Lotus se loni dostal do problémů především kvůli tomu, že hodně spoléhal na finance od Quantumu Motorsport, který se měl stát třetinovým spoluvlastníkem týmu. K uzavření partnerství ale nikdy nedošlo, a v rozpočtu se tím pádem objevila velká díra.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (15) Další článek: Ferrari chce slyšet názory fanoušků na novou formuli 1
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00