Grosjean: Lotus potřebuje personálně posílit

Romain Grosjean vidí jako jeden z důležitých faktorů ve zlepšování Lotusu nahrazení personálních ztrát, které tým loni utrpěl.
Grosjean: Lotus potřebuje personálně posílit

Z Enstonu loni odešlo několik předních inženýrů v čele s technickým ředitelem Jamesem Allisonem. Některé odchody byly vynucené majiteli stáje a jejich snahou šetřit, jiné byly neplánované. V každém případě se odliv mozků na týmu podepsal.

Teď se Lotus snaží situace alespoň částečně napravit „Několik měsíců je v týmu docela dost nových lidí, ale já ty změny prožívám celkem dobře,“ řekl Grosjean pro F1i.

„Situace se stabilizovala a atmosféra je dobrá. Teď je v Enstonu jasno, tým je stabilní. Všechny loňské problémy jsou minulostí, což je pozitivní.“

Podle francouzského pilota ale proces napravování loňských problémů není zcela u konce, protože stále schází schopní zaměstnanci.

„Je pravda, že bude třeba nabrat lidi, abychom tým znovu trochu posílili, ale celkově vzato je situace jasná,“ dodal.

Lotus se loni dostal do problémů především kvůli tomu, že hodně spoléhal na finance od Quantumu Motorsport, který se měl stát třetinovým spoluvlastníkem týmu. K uzavření partnerství ale nikdy nedošlo, a v rozpočtu se tím pádem objevila velká díra.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Další článek: Ferrari chce slyšet názory fanoušků na novou formuli 1

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10