Grosjean je od začátku sezóny pozadu s novými díly vůči Räikkönenovi

Lotus přiznal, že v Austrálii a Malajsii dal nové díly prioritně Kimimu Räikkönenovi, Romain Grosjean na ně musí čekat.
Grosjean je od začátku sezóny pozadu s novými díly vůči Räikkönenovi

Grosjeanovi se letos zatím moc nedaří, ani po pátku v Malajsii neměl pocit, že vyřešil své problémy s vozem. Okolnosti mu nepomáhají.

"Nemá tady ani neměl tam (v Austrálii) jednoduchý víkend, protože jsme nedokázali poskytnout dva vozy v přesně stejné specifikaci ani při jedné příležitosti," uvedl technický šéf týmu James Allison.

"V pátek v Melbourne jezdil o krok pozadu za Kimim, co se týče balíku aerodynamiky, a pak ty úpravy dostal v sobotu dopoledne, ale sobotu narušilo počasí. Tady znovu máme jen jednu sadu (nových) dílů a rozhodli jsme se ji nasadit s Kimim, takže je Romain kvůli tomu v nevýhodě."

A proč se tak děje? "Snažíte se vozy vylepšovat co nejrychleji, obecně řečeno, což znamená, že vždy budete mít jednu sadu dílů dřív než druhou, což téměř nevyhnutelně znamená, že si ji jeden jezdec vyzkouší dřív, než bude k dispozici druhá."

"My se vždy budeme snažit mít k dispozici dvě sady, ale není to vždy možné. Takže čelí (Grosjean) obtížným podmínkám, také čelí týmovému kolegovi, který jede naplno, takže jsou to dvě věci."

V Malajsii má Lotus nové přední křídlo, to dostali oba jezdci, a novou aerodynamiku kolem výfuků, s tou jezdil jen Räikkönen.

Další článek: Pátek v Sepangu: Pokračování souboje z Melbourne

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.