Grosjean je nadšený plány na závod F1 v Saudské Arábii

Na pilota Haasu Romaina Grosjeana zapůsobil projekt navrhovaného závodu v Saudské Arábii a doufá, že se formule 1 podívá do nové destinace.
Grosjean je nadšený plány na závod F1 v Saudské Arábii

Jak bylo začátkem roku oznámeno, okruh pro velkou cenu by měl vzniknout ve městě Qiddiya na předměstí Rijádu v rámci nového zábavního a obchodního projektu.

Nový okruh navrhl bývalý pilot formule 1 Alexander Wurz. Mezi vedením F1 a představiteli Saudské Arábie probíhají jednání a první závod by se na nové trati mohl jet v roce 2023.

Grosjean se jako jediný ze současných jezdců F1 spolu s Nicem Hülkenbergem, Damonem Hillem a Davidem Coulthardem zúčastnil představení podniku.

Saúdská Arábie chce mít okruh pro F1 v roce 2023

Saúdská Arábie chce mít okruh pro F1 v roce 2023

„Upřímně doufám, že nový projekt bude pokračovat a bude se vyvíjet tak, jak by měl. Alexem (Wurzem) navržená trať je skvělá. Ví, co máme a nemáme rádi. Má štěstí, že s námi má tak blízký vztah, přichází s dotazy,“ popisuje Grosjean.

„Tak například, zkoušíme okruh na simulátoru a je tam zatáčka, u které si není jistý. Já řeknu 'S touhle zatáčkou nevím!' a on odpoví, že nevěděl, co s tou zatáčkou udělat. Je skvělé o tom mluvit a sdílet názory. Celkově je ten projekt obrovský, velmi krásný a místo je výjimečné. Opravdu doufám, že se tam pojede velká cena.“

Grosjean od roku 2017 zastupuje v rámci Asociace jezdců grand prix (GPDA), jejímž předsedou je právě Wurz, současné piloty ve startovním poli.

Francouzského pilota těší, že o tvaru okruhu v Qidiiyi Wurz mluvil s jezdci.

„My jsme ti, kdo jsou na trati, a víme, co je a není dobré pro předjíždění a zábavu. Když se podíváte na golf, jakmile je postaveno nové hřiště, okamžitě jdete za golfistou, abyste získali jeho názor. To je něco, co se ve formuli 1 nedělalo.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Technická analýza VF-20. Naplní nový vůz očekávání Haasu?

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10