Grosjean: F1 je z pohledu sociálních sítí úzkoprsá

Přístup formule 1 k využívání sociálních médií je až příliš omezený a zabraňuje získání nových fanoušků, myslí si Romain Grosjean.
Grosjean: F1 je z pohledu sociálních sítí úzkoprsá

Formuli 1 v posledních letech klesá televizní sledovanost, vedení se naopak více začíná zaměřovat na sociální sítě jako Twitter či YouTube, kde vytvořilo své oficiální profily. A to i přesto, že Bernie Ecclestone je již dlouhá léta jejich odpůrcem.

Má to však jisté ale. Politika kolem užívání jakéhokoliv materiálu je totiž velmi přísná, což se příliš nelíbí právě Grosjeanovi, který říká, že to F1 připravuje o nové potenciální fanoušky.

„Živě jsem na Facebook pomocí videa přenášel záběry z našeho filmovacího dne, stejně jako z mého pokoje,“ řekl pilot týmu Haas pro Motorsport.com.

„FOM mě ale požádala, abych všechna videa odstranil. Přitom všechna ta videa měla více než milion shlédnutí. Myslím, že je to skvělé. Lidé díky tomu mohou nahlédnout do F1, jak vypadá uvnitř, v zákulisí, ale my k tomu nemáme povolení.“

„F1 je až příliš úzkoprsá. Slyšíme, že přicházíme o fanoušky, dnes mají ale profil na sociální sítí miliardy lidí po celém světě. Nám ale není dovoleno toho co nejvíce využít.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams zlepšil své slabé stránky, shodují se jeho jezdci

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen