Grosjean: F1 je z pohledu sociálních sítí úzkoprsá

Přístup formule 1 k využívání sociálních médií je až příliš omezený a zabraňuje získání nových fanoušků, myslí si Romain Grosjean.
Grosjean: F1 je z pohledu sociálních sítí úzkoprsá

Formuli 1 v posledních letech klesá televizní sledovanost, vedení se naopak více začíná zaměřovat na sociální sítě jako Twitter či YouTube, kde vytvořilo své oficiální profily. A to i přesto, že Bernie Ecclestone je již dlouhá léta jejich odpůrcem.

Má to však jisté ale. Politika kolem užívání jakéhokoliv materiálu je totiž velmi přísná, což se příliš nelíbí právě Grosjeanovi, který říká, že to F1 připravuje o nové potenciální fanoušky.

„Živě jsem na Facebook pomocí videa přenášel záběry z našeho filmovacího dne, stejně jako z mého pokoje,“ řekl pilot týmu Haas pro Motorsport.com.

„FOM mě ale požádala, abych všechna videa odstranil. Přitom všechna ta videa měla více než milion shlédnutí. Myslím, že je to skvělé. Lidé díky tomu mohou nahlédnout do F1, jak vypadá uvnitř, v zákulisí, ale my k tomu nemáme povolení.“

„F1 je až příliš úzkoprsá. Slyšíme, že přicházíme o fanoušky, dnes mají ale profil na sociální sítí miliardy lidí po celém světě. Nám ale není dovoleno toho co nejvíce využít.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams zlepšil své slabé stránky, shodují se jeho jezdci

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.