Grosjean doufá, že Haas dokáže přenést rychlost z kvalifikace i do závodu

Americká stáj Haas je zatím v průběhu Velké ceny Španělska vozů formule 1 nejsilnějším týmem ze středu pole, když v trénincích její jezdci porazili také tým Red Bull. V sobotní kvalifikaci skončili Romain Grosjean s Kevinem Magnussenem na sedmé a osmé pozici.
Grosjean doufá, že Haas dokáže přenést rychlost z kvalifikace i do závodu

„Z dneška jsme vytěžili maximum, byl to dobrý den, dobrá kvalifikace. Doufám, že si dokážeme tuto formu přenést také do závodu,“ věří Grosjean.

„Naše pneumatiky tady fungují dobře. V této oblasti jsme se dříve trápili, dnes jsme s nimi však spokojeni. Nejsme příliš daleko za red bully a máme dobrý náskok na vozy za námi. Myslím, že na to můžeme být hrdí.“

Ve čtvrté řadě bude spolu s ním stát jeho týmový kolega Magnussen.

„Nemyslím si, že to bude jednoduchý závod. Nejsme si úplně jistí naší závodní rychlostí. Jsme jen dvě desetiny sekundy od jednoho red bullu a před zbytkem středu pole, takže jsem celkem spokojen. Dnes jsme zřejmě odvedli maximum,“ řekl Magnussen.

„Dnes jsme byli o šest desetin rychlejší, než další vůz ze středu pole, snad to bude stačit, abychom udrželi tyto jezdce za sebou. Je to těžká trať na předjíždění. Myslím, že jsme v dobré pozici, abychom po startu ze sedmé a osmé pozice získali velké množství bodů.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: V Monaku zvítězil Vergne, Massa poprvé na pódiu

Témata článku: , , , ,

Aktuality

9:44 | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 
26. března | Za chvíli začíná závod NASCAR s Buttonem a Icemanem z Austinu.... (Nova Sport 3). 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00