Grosjean doufá, že Haas dokáže přenést rychlost z kvalifikace i do závodu

Grosjean doufá, že Haas dokáže přenést rychlost z kvalifikace i do závodu

Americká stáj Haas je zatím v průběhu Velké ceny Španělska vozů formule 1 nejsilnějším týmem ze středu pole, když v trénincích její jezdci porazili také tým Red Bull. V sobotní kvalifikaci skončili Romain Grosjean s Kevinem Magnussenem na sedmé a osmé pozici.

„Z dneška jsme vytěžili maximum, byl to dobrý den, dobrá kvalifikace. Doufám, že si dokážeme tuto formu přenést také do závodu,“ věří Grosjean.

„Naše pneumatiky tady fungují dobře. V této oblasti jsme se dříve trápili, dnes jsme s nimi však spokojeni. Nejsme příliš daleko za red bully a máme dobrý náskok na vozy za námi. Myslím, že na to můžeme být hrdí.“

Ve čtvrté řadě bude spolu s ním stát jeho týmový kolega Magnussen.

„Nemyslím si, že to bude jednoduchý závod. Nejsme si úplně jistí naší závodní rychlostí. Jsme jen dvě desetiny sekundy od jednoho red bullu a před zbytkem středu pole, takže jsem celkem spokojen. Dnes jsme zřejmě odvedli maximum,“ řekl Magnussen.

„Dnes jsme byli o šest desetin rychlejší, než další vůz ze středu pole, snad to bude stačit, abychom udrželi tyto jezdce za sebou. Je to těžká trať na předjíždění. Myslím, že jsme v dobré pozici, abychom po startu ze sedmé a osmé pozice získali velké množství bodů.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud