Grosjean doufá, že Haas dokáže přenést rychlost z kvalifikace i do závodu

Americká stáj Haas je zatím v průběhu Velké ceny Španělska vozů formule 1 nejsilnějším týmem ze středu pole, když v trénincích její jezdci porazili také tým Red Bull. V sobotní kvalifikaci skončili Romain Grosjean s Kevinem Magnussenem na sedmé a osmé pozici.
Grosjean doufá, že Haas dokáže přenést rychlost z kvalifikace i do závodu

„Z dneška jsme vytěžili maximum, byl to dobrý den, dobrá kvalifikace. Doufám, že si dokážeme tuto formu přenést také do závodu,“ věří Grosjean.

„Naše pneumatiky tady fungují dobře. V této oblasti jsme se dříve trápili, dnes jsme s nimi však spokojeni. Nejsme příliš daleko za red bully a máme dobrý náskok na vozy za námi. Myslím, že na to můžeme být hrdí.“

Ve čtvrté řadě bude spolu s ním stát jeho týmový kolega Magnussen.

„Nemyslím si, že to bude jednoduchý závod. Nejsme si úplně jistí naší závodní rychlostí. Jsme jen dvě desetiny sekundy od jednoho red bullu a před zbytkem středu pole, takže jsem celkem spokojen. Dnes jsme zřejmě odvedli maximum,“ řekl Magnussen.

„Dnes jsme byli o šest desetin rychlejší, než další vůz ze středu pole, snad to bude stačit, abychom udrželi tyto jezdce za sebou. Je to těžká trať na předjíždění. Myslím, že jsme v dobré pozici, abychom po startu ze sedmé a osmé pozice získali velké množství bodů.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: V Monaku zvítězil Vergne, Massa poprvé na pódiu

18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....
12:45 | Formule 1 by měla už brzy potvrdit další závody. Stále jistěji vypadá Mugello. Pak zřejmě Soči (možná první závod s diváky), pak Portimao, Vietnam, Čína... na konci roku Bahrajn a Abú Dhabí. Americké závody jsou nejisté.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10