Grosjean dostane v Bahrajnu nové šasi

Ve snaze pomoci Romainu Grosjeanovi vyřešit problémy s vozem, připravil pro něj Lotus na čtvrtý závodní víkend nové šasi.
Grosjean dostane v Bahrajnu nové šasi

Grosjean si po Číně stěžoval, že se vrátily záhadné problémy s vozem. Nedokázal s ním pracovat tak jako týmový kolega Kimi Räikkönen a nebyl si jistý proč.

Aby tým vyloučil případné skryté poškození šasi, podle Autosportu ho Francouzovi zcela vyměnil za nové.

"Pokud auto na tom bude tak, jak chceme, měli bychom být v pohodě. Sebedůvěra tu je, jen potřebuji dát vše dohromady," komentoval mladší pilot enstonské stáje své vyhlídky na víkend v Bahrajnu.

"Myslím, že letošní pneumatiky je těžší dostat do (provozního) okna než ty loňské, a když jste mimo, je to katastrofa. Jelikož máme jen málo času pro jezdění, je vždy těžké najít to správné pro závod."

Další článek: Formule 1 je teď skvělá a zábavnější než dřív, říkají Button a Massa

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.