Grosjean chce v sobotu poprvé dostat Haas do Q3

Francouz je po pátečních jízdách na Hungaroringu optimistický.
Grosjean chce v sobotu poprvé dostat Haas do Q3

Romain Grosjean si pro kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska stanovil odvážný cíl, chtěl by se poprvé s vozem týmu Haas probojovat až do závěrečné části kvalifikace.

Francouz již letos jednou s vozem americké stáje z první desítky startoval. Stalo se tak v Bahrajnu, kde však rodák ze Ženevy těžil z penalizací soupeře. Na Hungaroringu byl dopoledne devátý a přestože odpoledne zajel pouze patnáctý čas, zůstává optimistou.

„Byl to dobrý den,“ řekl. „Zítra ještě zrychlíme a já doufám, že v kvalifikaci poprvé postoupím mezi nejlepších deset. První Q3 by pro zítřejší odpoledne bylo hezké.“

„Dnes provedeme určité změny v nastavení, aby byl vůz ještě rychlejší, ale myslím, že jsme měli velmi dobrý den.“

Grosjean však dodal, že Haas bude muset v Maďarsku pracovat přes noc, jelikož jej v tréninku potkaly další potíže s brzdami.

„Už pár závodů se potýkáme s brzdami,“ řekl. „V prvním kvalifikačním kole jsem trochu blokoval přední kola, v dalším kole už jsem kvůli blokování zadních létal jak hadr na holi, musíme tedy pochopit, proč se tak děje.“

„Jsem přesvědčený, že řešení najdeme. Zatím jsme vždycky odvedli skvělou práci a posunuli se vpřed, takže jsem si jistý, že to do zítra vyřešíme.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Rosberg po pátku spokojený, Hamilton se omlouvá mechanikům

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10