Grosjean chce v šampionátu skončit do sedmého místa

Romain Grosjean má po pěti závodech poměrně přesnou představu o tom, co by při svém návratu do formule 1 považoval za úspěch. Zatím je příjemně překvapený.
Grosjean chce v šampionátu skončit do sedmého místa

Grosjeana čeká tento víkend domácí závod. A jelikož má ze všech francouzských pilotů nejlepší vůz, pozornost se soustředí na něj. Sní o tom, že z historických záznamů vymaže Oliviera Panise jako posledního francouzské vítěze v Monte Carlu.

"Ano, myslím, že Monako je mimořádná Grand Prix," řekl v rozhovoru pro Canal+. "Jenson Button to dobře shrnul, když v roce 2009 řekl po svém vítězství inženýrům do vysílačky ´Monako baby´."

Vzhledem k nevyzpytatelnosti monackého závodu se ale Grosjean nemůže spolehnout na to, že mu kvality Lotusu E20 zajistí vysoké umístění v cíli. Ovšem z pohledu celého šampionátu by se forma enstonské stáje projevit měla.

"Prvním cílem je nechat zahrát Marseillaisu (francouzská hymna), vyhrát Grand Prix by bylo velmi hezké," řekl. "Co se týče klasifikace v šampionátu, začali jsme celkem dobře, nemyslel jsem si, že po pěti závodech budu osmý. Ale dobré by bylo skončit šestý nebo sedmý."

Grosjean debutoval ve formuli 1 už v roce 2009, když od GP Evropy nahradil u Renaultu Nelsona Piqueta. V sedmi závodech tehdy ale nezískal ani bod a v šampionátu skončil na 23. místě. První body a dokonce už i první pódium získal letos při svém návratu se stejným týmem, který se ale od té doby přejmenoval na Lotus.

Další článek: Můj čas přijde, ujišťuje Senna