Grosjean chce pro Pirelli testovat dlouhodobě, aby se mohl vrátit do F1

Romain Grosjean nemá v plánu přenechat pozici testovacího jezdce Pirelli někomu jinému. Francouz se snaží o návrat do formule 1 a díky testování nových pneumatik se může stát velmi žádaný.

"Budu testovat dva dny v Monze, v úterý a ve středu," prozradil rodák z Ženevy pro AutoHebdo. "Na konci těchto testů padne rozhodnutí, jestli spolu budeme pokračovat. Jasno bude brzy, protože tempo testů je vysoké a pokračovat budou hned následující týden. Doufám, že zůstanu součástí tohoto projektu až do konce."

"Nemůžu se dočkat, až budu znovu za volantem formule 1, také proto, že tahle Toyota byla jedním z nejlepších vozů na konci loňské sezóny. Hromadit znovu kilometry ve voze F1 představuje dobrý krok pro rychlý návrat do formule 1."

Grosjean nedávno podepsal smlouvu se společností Gravity Sport Management, jež patří majiteli týmu Renault Gérardu Lopezovi. Šéf francouzského týmu Eric Boullier, který Gravity dříve vedl, se netajil tím, že za novým angažmá Grosjeana stojí právě on.

"Znamená to pro Romaina uznání, když ho povolal Pirelli," řekl. "Umožní mu to jezdit ve voze F1 a v rámci paddocku znovu získá na důvěryhodnosti. Je pravda, že mu první účast ve formuli 1 moc nevyšla, navzdory dobrým výkonům, ale zaslouží si druhou šanci."

"Od začátku roku 2010 jsme pravidelně diskutovali a občas jsem mu radil. Jeho vstup do Gravity byl logickým vyústěním. Romaina jsem na místo testovacího pilota Pirelli připravil ve správnou chvíli, protože se pak hodně týmů snažilo umístit své vlastní piloty na tuto pozici."

Dá se tedy předpokládat, že Grosjean bude jedním z kandidátů na druhou závodní sedačku u týmu Renault v sezóně 2011. V každém případě si lze jen těžko představit, že by Francouzi nevyužili jeho znalosti z testování nového obutí.

Další článek: Kubica: Monako je daleko, Singapur může být úplně jiný

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00