Grosjean chce Lotusu zajistit šestou pozici v Poháru konstruktérů

I přesto, že na konci sezóny tým opouští, chce Romain Grosjean Lotusu vybojovat co nejlepší pozici v celkovém hodnocení Poháru konstruktérů.
Grosjean chce Lotusu zajistit šestou pozici v Poháru konstruktérů

Francouz po pěti sezónách strávených v Renaultu/Lotusu přechází pro příští rok k novému týmu Haas. Před posledními dvěma závody sezóny mu patří jedenáctá pozice, zatímco Lotus je právě šestý.

„V Enstone jsem strávil 10 let svého života. Dostal jsem se do F1, pak jsem byl jednou vyhozen, vrátil jsem se, udělal jsem si cestičku, párkrát jsem naboural a desetkrát se umístil na stupních vítězů,“ zhodnotil své působení Grosjean. „Nakonec, dali mi toho hodně oni i já jim.“

„Tým si chce udržet šestou pozici v šampionátu, ale Toro Rosso se přibližuje, je šest bodů za námi, což není mnoho. Ani Force India (na páté pozici) není příliš daleko, udržet si šestou pozici je ale důležité pro příští rok a další sezóny. Uděláme maximum, jelikož je to v zájmu všech. Na trati chceme tlačit a využít příležitostí, jako jsme měli v Belgii.“

Grosjean má velká očekávání, s Haasem chce hned bodovat

Grosjean má velká očekávání, s Haasem chce hned bodovat

Grosjean tím připomněl své třetí místo ze závodu ve Spa-Francorchamps. Letošní vůz E23 podle něj od té doby dosáhl pokroku.

„Je docela šílené si myslet, že vůz, který jsme měli v Belgii, byl ten stejný jako v Melbourne. Sem a tam jsme udělali nějaké triky, žádné velké vylepšení to ale nebylo a i přesto jsme byli stále konkurenceschopní, dokonce i v Rusku, kde z toho bylo top 10 v kvalifikaci,“ dodal Grosjean.

V černo-zlatém voze Grosjeana už čekají pouze závody v Brazílii a Abú Dhabí, na Lotus bude ale podle svých slov rád vzpomínat.

„Rozdělíme se, ale týmu přeji hodně úspěchů. To je vše, co chci, protože každý, kdo z týmu odchází, vám řekne, že atmosféra je skvělá. Kluci mi budou samozřejmě chybět, v paddocku ale nebudu moc daleko, takže vždycky můžou přijít na kávu...“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ecclestone: Týmy budou novým zázemím v Brazílii ohromené

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10