Grosjean: Byl jsem dost chytrý na to, abych vyhledal odbornou pomoc

Romain Grosjean je rád, že se loni rozhodl pro pomoc psycholožky, aby lépe zvládal tlak na okruzích formule 1 i mimo ně.
Grosjean: Byl jsem dost chytrý na to, abych vyhledal odbornou pomoc

Loni měl Grosjean mnoho nehod a někteří soupeři ho za to hlasitě kritizovali. Výsledky scházely a dostavily se až letos, zejména v druhé polovině sezóny, kdy podával velmi dobré výkony. Za přeměnou stojí pomoc psycholožky.

"Myslím, že jsem začal proto, že jsem byl dost chytrý, abych věděl, že potřebuji pomoc," vysvětloval pro Espn. "Není to známka slabosti, je to spíš silná stránka, protože vždy můžete být lepší, a proto s ní pořád pracuji i teď."

"Občas jsem chtěl tancovat rychleji, než hrála hudba, jako letos v Monaku, ten víkend jsem zkazil, protože jsem chtěl jezdit moc rychle na to, jak jsme na tom byli. Je to o dělání správných věcí ve správnou chvíli, zvládání tlaku a stresu, když přijde, a vědění proč a jak."

"Sledování reakcí lidí kolem vás vám pomůže se udržet v klidu. Je to také o připravenosti stát se číslem 1 a mistrem světa, což nakonec není snadné."

A jak přesně mu psycholožka pomohla? "Děláme toho spolu hodně. Je zvyklá pracovat s vrcholovými sportovci, pracují s ní francouzští olympionici. O čem hovoříme, záleží na vaší náladě a věcech, na kterých potřebujete pracovat."

"Setkáváme se jednou týdně a povídáme si, trochu o sebedůvěře, také trochu o nevěnování moc velké pozornosti tomu, co si myslí ostatní. Je to velmi specifické, ale těžko říct, co přesně zabírá."

A protože se chce Grosjean dál zlepšovat, spolupráci s psycholožkou nemá v plánu ukončit. "Myslím, že s ní budu ještě nějakou dobu pokračovat, protože zlepšovat se můžete pořád a dělá to ze mě lepšího člověka doma a lepšího jezdce na trati. Takže mi to hodně usnadňuje život!"

Další článek: Brawn si dá čas do léta, nevyloučil práci mimo formuli 1

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00