Grosjean by se do F1 vrátil jen s prvními třemi týmy

Romain Grosjean je spokojený v IndyCar, kde závodí po odchodu z formule 1.

„Formule 1 odvedla dobrou práci, nevěděl jsem, jestli to bude fungovat, dokud auta nevyjela na trať. Myslím, že závody jsou napínavé, auta se mohou mnohem více sledovat a to je to, co chceme vidět. Sleduji každý závod, miluji to, ale nevrátím se, pokud nedostanu šanci v Red Bullu, Ferrari a Mercedesu,“ vysvětlil Grosjean v rozhovoru pro web Racing News 365.

Od Obamové po režiséra Pearl Harboru. Podívejte se, kdo všechno navštívil GP Miami 2022

Od Obamové po režiséra Pearl Harboru. Podívejte se, kdo všechno navštívil GP Miami 2022

Grosjean připomněl, že mluvil s Kevinem Magnussenem, aby mu poblahopřál k jeho návratu do formule 1 v týmu Haas v letošní sezóně.

On sám však návrat do F1 neplánuje. Je spokojený v IndyCar. Letos tam byl zatím nejlépe druhý a patří mu osmé místo. Vloni získal dvě druhá místa, na vítězství zatím čeká.

„S Guentherem mluvím jednou nebo dvakrát ročně a mluvil jsem i s Kevinem, abych mu pogratuloval k návratu do formule 1, ale já jsem v IndyCar velmi spokojený. Chci vyhrávat závody a lidé se mě ptají, jestli bych se chtěl vrátit do Haasu. Odvedli dobrou práci, ale nemají šanci vyhrát každý víkend.“

Nakonec Grosjean uvedl, že se nebojí o své první vítězství v IndyCar, protože si je jistý, že ten okamžik dříve či později přijde. Francouz má před sebou ještě dlouhou cestu v americké kategorii, kterou chce v příští sezoně spojit s IMSA.

„IndyCar je velmi konkurenční kategorie a první vítězství přijde, nemám příliš velké obavy. Když se podívám na Scotta (Dixona) a Willa (Powera) je jim přes 40 let a pořád odvádějí dobrou práci. Mě je teprve 36, takže mi zbývá v IndyCar docela dost času.“

Další článek: Souboje s Russellem nejsou osobní, říká Bottas

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00