Grosjean bude pokračovat v IndyCar, podepsal u týmu Juncos | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Grosjean bude pokračovat v IndyCar, podepsal u týmu Juncos

Romain Grosjean bude i po letošní nevydařené sezoně pokračovat v zámořské sérii IndyCar. Francouzský pilot se dohodl na smlouvě s týmem Juncos Hollinger Racing.

Bývalý pilot formule 1 neprožil ve Spojených státech ideální rok. V Long Beach a v Barberu sice Francouz obsadil dvě druhá místa v řadě, pak ale zaznamenal špatnou sérii. Grosjean vinou vlastních chyb nedokončoval závody, havaroval i během Indy 500 a v konečném pořadí obsadil až třinácté místo.

U týmu Andretti nakonec pro sezonu 2024 Grosjeana nahradil další expilot F1 Marcus Ericsson, který letos ve službách stáje Chipa Ganassiho obsadil konečné šesté místo a svoji sezonu okořenil vítězstvím v St. Petersburgu a druhý místem v Indy 500. Po potvrzení Ericssona u Andrettiho to už vypadalo, že na Grosjeana pro příští rok v IndyCar místo nezbude. Opak je ale pravdou.

Sedmatřicetiletý rodák ze švýcarské Ženevy, který ve formuli 1 prošel týmy Renault, Lotus a Haas, nakonec podepsal smlouvu s týmem Juncos Hollinger Racing. Zde Grosjean vytvoří jezdeckou dvojici s Argentincem Agustinem Canapinem, tým se naopak rozloučil s Callumem Ilottem. Ten uvolnil sedačku právě pro Grosjeana.

„Počínání stáje Juncos Hollinger Racing jsem posledních pár sezon bedlivě sledoval. Tým vykázal výrazný růst a já jsem odhodlaný k tomu, abych využil mých zkušeností a pomohl tak mně i mému novému týmu k úspěšné sezoně 2024,“ uvedl Grosjean v oficiálním prohlášení.

Novinkou u Juncos Hollinger Racing je před novou sezonou též propojení s týmem McLaren na marketingové a komerční úrovni. Pro Grosjeana se pak jedná o třetí adresu v IndyCar. Před přestupem k Andrettimu závodil Francouz ještě pro Dale Coyne Racing. Mimo IndyCar bude příští rok Romain Grosjean závodit též pro Lamborghini s jeho novým prototypem LMDh. Francouzského jezdce tak nejspíš též uvidíme jak ve FIA WEC, tak v IMSA WSC.

Doporučujeme

Články odjinud