Grosjean ani de la Rosa nebudou za vzájemnou kolizi potrestáni

Bezpečnostní komisaři po rozhovoru s oběma jezdci usoudili, že se jednalo o závodní incident způsobený charakterem okruhu. Upozornili ale piloty, že kolize mohla skončit velmi vážnou nehodou.
Grosjean ani de la Rosa nebudou za vzájemnou kolizi potrestáni

Za incident, ke kterému došlo mezi Romainem Grosjeanem a Pedrem de la Rosou v první části kvalifikace, nebude nikdo potrestán. De la Rosa se svým vozem HRT zkřížil Grosjeanovi cestu v nájezdu na hlavní rovinku, když se ho Francouz pokoušel blízko vjezdu do boxů podjet vnitřkem.

Mezi jejich vozy došlo ke kontaktu, na který pilot Lotusu doplatil poškozením předního křídla, což ho pravděpodobně stálo postup do další fáze kvalifikace. Komisaři si následně oba jezdce předvolali. Nakonec usoudili, že se mezi piloty jednalo o nedorozumění.

"Řidič vozu číslo 22 (de la Rosa) cítil, že jede ve své běžné stopě, byl si vědom, že je za ním vůz číslo 10 a byl si vědom rychlostního rozdílu mezi nimi. Řidič vozu číslo 10 (Grosjean) věřil, že ho řidič vozu číslo 22 vidí a že se posune na pravou stranu, aby mu umožnil projet. Komisaři usoudili, že tento závodní incident byl způsoben charakterem tratě, ale upozornili jezdce, a jezdci souhlasili, že mohlo dojít k velmi vážné nehodě," stálo v oficiálním vyjádření bezpečnostních komisařů.

Další článek: Střed pole: Šestý Maldonado penalizován, na roštu ztratí deset pozic

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10