Grosjean ani de la Rosa nebudou za vzájemnou kolizi potrestáni

Bezpečnostní komisaři po rozhovoru s oběma jezdci usoudili, že se jednalo o závodní incident způsobený charakterem okruhu. Upozornili ale piloty, že kolize mohla skončit velmi vážnou nehodou.
Grosjean ani de la Rosa nebudou za vzájemnou kolizi potrestáni

Za incident, ke kterému došlo mezi Romainem Grosjeanem a Pedrem de la Rosou v první části kvalifikace, nebude nikdo potrestán. De la Rosa se svým vozem HRT zkřížil Grosjeanovi cestu v nájezdu na hlavní rovinku, když se ho Francouz pokoušel blízko vjezdu do boxů podjet vnitřkem.

Mezi jejich vozy došlo ke kontaktu, na který pilot Lotusu doplatil poškozením předního křídla, což ho pravděpodobně stálo postup do další fáze kvalifikace. Komisaři si následně oba jezdce předvolali. Nakonec usoudili, že se mezi piloty jednalo o nedorozumění.

"Řidič vozu číslo 22 (de la Rosa) cítil, že jede ve své běžné stopě, byl si vědom, že je za ním vůz číslo 10 a byl si vědom rychlostního rozdílu mezi nimi. Řidič vozu číslo 10 (Grosjean) věřil, že ho řidič vozu číslo 22 vidí a že se posune na pravou stranu, aby mu umožnil projet. Komisaři usoudili, že tento závodní incident byl způsoben charakterem tratě, ale upozornili jezdce, a jezdci souhlasili, že mohlo dojít k velmi vážné nehodě," stálo v oficiálním vyjádření bezpečnostních komisařů.

Další článek: Střed pole: Šestý Maldonado penalizován, na roštu ztratí deset pozic