Grid girls budou v Mexiku účastnice tamní Miss

Po experimentu s muži přichází další novinka. Tentokrát si ji pro nás připravili v Mexiku, kam se formule 1 vrací po více než dvou desetiletích.
Grid girls budou v Mexiku účastnice tamní Miss

S výběrem grid girls si to v Mexiku nekomplikovali. Na startovní rošt se postaví účastnice soutěže Nuestra Belleza México, což je v podstatně místní miss. Ta probíhá trochu jinak než u nás. Mexiko jsou spojené státy, takže do finále se dostanou ty ženy, které uspěly ve svých státech.

Fotogalerie: ženy na startovním roštu aneb grid girls nejen z formule 1

Fotogalerie: ženy na startovním roštu aneb grid girls nejen z formule 1

Celkem jich uvidíme v Mexiku 48 a budou již tradičně na startovním roštu s cedulemi se jmény jezdců, vytvoří špalír pro první tři jezdce a budou také na stupních vítězů.

Při této příležitosti také pořadatelé odstartovali hlasování – vítězka se stane Miss F1 México. Slečny si můžete prohlédnout na stránkách okruhu http://www.ahr.mx/missf1mexico/

Dopad na ekonomiku

V Mexiku nedávno znovu otevřeli okruh Autódromo Hermanos Rodríguez, ačkoliv podle fotografií ještě pár úprav chybí – například obrubníky.

Autódromo Hermanos Rodríguez má několik specifik: má to být jeden z nejrychlejších okruhů v kalendáři, ale pro inženýry bude nepochybně velkou výzvou také nadmořská výška – Ciudad de México se nachází ve výšce přes 2 200 metrů nad mořem.

Pro fanouška je to ovšem příznivá lokalita – okruh se nachází přímo v jednom z největších měst světa, nedaleko mezinárodního letiště a v areálu je hned několik zastávek metra.

Video: Nové onboard záběry z Autódromo Hermanos Rodríguez

Video: Nové onboard záběry z Autódromo Hermanos Rodríguez

Místní vláda očekává, že závod přinese 400 milionů dolarů a do města zavítá 300 tisíc turistů – ať už z Mexika nebo ze zahraničí. O závodním víkendu má být ve městě obsazeno 60 % hotelových pokojů – celkem 70 tisíc. Grand Prix Mexika bude navíc generovat 18 tisíc přímých i nepřímých pracovních míst. Příští rok zavítá na okruh také série vytrvalostních závodů WEC.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sauber slaví 400. Grand Prix a nasadí do tréninku Marciella