Gribkowsky přiznal přijetí úplatku od Ecclestona. Šéf formule 1 to odmítá

Za korupci souzený Gerhard Gribkowsky německému soudu přiznal přijetí úplatku při prodeji formule 1. Ecclestone, který měl uplácet, nadále tvrdí, že byl vydírán.
Gribkowsky přiznal přijetí úplatku od Ecclestona. Šéf formule 1 to odmítá

Soud s Gribkowskym začal už loni na podzim. Němečtí vyšetřovatelé ho obvinili z daňových úniků, zneužití důvěry zaměstnavatele a korupce. Z pohledu motorsportu je důležité, že měl od Bernieho Ecclestona přijmout úplatek v souvislosti s prodejem formule 1 v roce 2006.

Gribkowsky několik měsíců vše popíral, ale ve středu otočil a přiznal, že obvinění vznesená proti němu "jsou v podstatě správná." Hrozí mu 7 až 9 let pobytu za mřížemi.

Potvrdil, že coby šéf řízení rizik banky BayernLB přijal od Ecclestona úplatek 45 miliónů eur, aby pomohl zajistit hladký prodej 48procentního podílu ve formuli 1 společnosti CVC.

Ecclestone již před časem přiznal, že jistý obnos Gribkowskymu skutečně poslal, ale i nadále tvrdí, že kvůli tomu, že byl vydírán. Německý bankéř mu měl hrozit, že mu začne dělat problémy u britských daňových orgánů.

V této kauze se jedná o důležitý zlom a Ecclestonovi teoreticky hrozí soud za uplácení, protože trestné není jen přijímání úplatků, ale také jejich placení. V každém případě to není zpráva, kterou formule 1 potřebovala před plánovaným vstupem na burzu.

Další článek: Také ve Valencii budou mít jezdci už jen jeden DRS úsek