Grand Prix v New Jersey nebude ani příští rok, oznámil Ecclestone

Druhá Grand Prix na půdě Spojených států amerických se znovu odkládá, New Jersey nemá peníze, aby dostálo svým závazkům.
Grand Prix v New Jersey nebude ani příští rok, oznámil Ecclestone

Původně se měl jet tento městský závod už letos, ale kvůli nepřipravenosti byla premiéra odsunuta na sezónu 2014. Ovšem ani to už neplatí.

"Není na programu pro příští rok," uvedl Ecclestone pro CNN. Šéf formule 1 vysvětlil, že pořadatelé nesehnali potřebné peníze. "Je to jako opakování Doningtonu. Je to takový zmatek a nepořádek, že nemá smysl to uskutečnit."

Donington měl před několika lety nahradit Silverstone v pořádání GP Velké Británie, také podepsal smlouvu a začal připravovat okruh, ale nakonec nesehnal dost peněz.

Pořadatelé závodu v New Jersey se ale nechtějí s koncem smířit. "Nekomentujeme finanční záležitosti, ale jedeme podle plánu na rok 2014 a učiníme prohlášení po zveřejnění oficiálního kalendáře formule 1 2014," uvedl mluvčí GP Ameriky Alex Howe.

Pokud New Jersey skutečně vypadne, mohlo by ho nahradit Mexiko, které se na návrat do kalendáře dlouhodobě připravuje.

Další článek: Jezdci požádali o záruky o bezpečnosti pneumatik

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.