Grand Prix v Istanbulu se příští rok nepojede, hlásí Turci

Podle tureckých médií bylo rozhodnuto, že z kalendáře formule 1 bude v příštím roce vyškrtnuta Grand Prix Turecka.
Grand Prix v Istanbulu se příští rok nepojede, hlásí Turci

Agentura Reuters informovala, že List Hurriyet daily přinesl prohlášení šéfa turecké obchodní komory Murata Yalcintase, podle kterého turecká vláda odmítla zaplatit za závod formule 1 poplatek zvýšený z 13 na 26 miliónů dolarů.

"Zdá se, že se formule 1 příští rok v Istanbulu nepojede," uvedl Yalcintas. "Protože mu (ministerstvu financí) přišel tento poplatek velmi vysoký, nezaplatí ho. To je důvod, proč závod nebude.

Kalendář formule 1 musí v každém případě alespoň jedna ze současných Grand Prix opustit, aby v roce 2012 uvolnila místo závodu v USA. A Bernie Ecclestone už několikrát označil Turecko jako hlavního kandidáta na vyškrtnutí. Maximum závodů za sezónu je 20, takže každý nový okruh znamená konec jiného, stejně bude muset šéf formule 1 postupovat v roce 2014 s příchodem GP Ruska.

Letos se závod v Turecku pojede 8. května a v tu chvíli také Turkům vyprší současná smlouva na Grand Prix.

Další článek: Spojí se tým Lotus s Caterhamem?

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.