Grand Prix Rakouska skončila v obří ztrátě, zaplatí to Red Bull

Velké ceně Rakouska se nedaří. Skončila ve velké ztrátě, kterou bude muset zaplatit majitel okruhu.

Závod v Rakousku je možná spíše marketingovou akcí a reklamou pro Red Bull. Ten na závodě rozhodně nevydělá. Rozpočet skončil v červených číslech a to pořádně – 30 milionů euro. Na Red Bull Ringu totiž na vstupenkách vybrali jen 6,9 milionů.

Na první závod po mnoha letech přišlo v roce 2014 asi 95 tisíc fanoušků, což s ohledem na kapacitu okruhu znamenalo vyprodáno. Nyní to ale bylo jen 40 tisíc.

GP Rakouska a GP Velké Británie jsou jediné Grand Prix, které nemají žádnou finanční podporu z veřejných peněz.

Red Bull na neúspěch reagoval snížením cen vstupenek pro rok 2017.

Další článek: Přehled nejrychlejších zastávek v boxech v sezóně 2016

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz