Grand Prix Rakouska dostala zelenou od místních úřadů

Red Bull Ring získal všechna potřebná povolení pro pořádání závodu formule 1. Návratu Grand Prix Rakouska už nic nebrání.
Grand Prix Rakouska dostala zelenou od místních úřadů

Formule 1 jezdila v Rakousku do roku 2003 na A1 Ringu, který poté prošel modernizací a stal se z něj Red Bull Ring. Aby mohl tento okruh znovu pořádat Grand Prix, potřeboval nejen místo v kalendáři, ale také povolení od místních úřadů.

A ta nakonec dostal s omezením na maximální počet 225 tisíc návštěvníků za závodní víkend. Pořadatelé ale očekávají, že to pro ně nebude problém, protože pro sobotu a neděli předpokládají návštěvnost 80 tisíc lidí každý den.

Grand Prix Rakouska je na programu 22. června.

Další článek: Kvjata prý do formule 1 protlačily peníze a politika, da Costa je lepší

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.