Grand Prix Miami je velmi blízko. Závodit by se mělo v okolí Hard Rock Stadium

Marketingový a obchodní ředitel formule 1 Sean Bratches a ředitel Hard Rock Stadium v Miami Tom Garfinkel v úterý večer ve společném prohlášení uvedli, že zástupci „královny motorsportu“ a města Miami dosáhli předběžné dohody o pořádání grand prix od roku 2021.
Grand Prix Miami je velmi blízko. Závodit by se mělo v okolí Hard Rock Stadium

Okruh pro formuli 1 na Floridě by měl vzniknout v oblasti Miami Gardens v okolí arény Hard Rock Stadium, která je domovem týmu NFL Miami Dolphins.

Hard Rock Stadium v minulosti mimo jiné také pětkrát hostilo Super Bowl a jednou slavnou wrestlingovou událost organizace WWE WrestleMania.

„Jsme nadšeni tím, že můžeme oznámit dosažení předběžné dohody mezi formulí 1 a Hard Rock Stadium o pořádání první Grand Prix Miami formule 1. S odhadovaným přínosem až 400 milionů dolarů a se zaplněním 35 000 pokojů v ubytovacích kapacitách může být grand prix formule 1 každoroční ekonomickou injekcí pro jižní Floridu,“ uvádějí Bratches a Garfinkel ve společném prohlášení, které bylo publikováno na nově založených webových stránkách f1mia.com.

Pokud se v Miami někdy pojede, tak zřejmě na jiném místě

Pokud se v Miami někdy pojede, tak zřejmě na jiném místě

„Jsme velmi vděčni našim fanouškům, zvoleným zástupcům města a místnímu turistickému průmyslu za trpělivost a podporu během tohoto procesu. Těšíme se na to, že přivedeme největší podívanou v motorsportu na světě vůbec poprvé do jednoho z nejvíce ikonických regionů.“

Zástupci Liberty Media vedli jednání o závodě formule 1 v Miami již od roku 2016 a původní návrh počítal s okruhem umístěným více v centru města. Ten ale neprošel mimo jiné kvůli stížnostem místních rezidentů.

Nejnovější informace o budoucím závodě formule 1 na jihu Floridy můžete sledovat také na nově založeném twitterovém účtu F1 Miami Grand Prix.

Foto: Michael Reaves

Další článek: Ve vývoji motoru letos nejsme tak úspěšní, hodnotí Hamilton