Grand Prix Bahrajnu se uskuteční 30. října

Navzdory všem protestům a nevoli týmů FIA rozhodla, že se letošní závod v Bahrajnu pojede v náhradním termínu.
Grand Prix Bahrajnu se uskuteční 30. října

Grand Prix Bahrajnu měla podle původního plánu otevřít letošní sezónu v březnu, ale kvůli nepokojům byla odvolána. Bahrajnci však tento týden FIA sdělili, že se situace u nich uklidnila natolik, že je možné závod pořádat v náhradním termínu.

GP Bahrajnu se uskuteční 30. října. Tento datum původně patřil GP Indie, ta byla přesunuta na konec sezóny, ale datum 11. prosince zatím potvrzen nebyl. S největší pravděpodobností se ale kalendář bude muset do prosince prodloužit.

"Toto rozhodnutí odráží ducha usmíření v Bahrajnu, který je patrný díky silné podpoře, které se závod těší ze strany vlády a všech velkých stran v Bahrajnu, včetně největší opoziční skupiny. Všechny schvalují Grand Prix formule 1 a motorsport ve své zemi," uvedla FIA s tím, že závod pomůže Bahrajn znovu sjednotit.

Další článek: Tým Renault čekají organizační změny, naznačil Boullier

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.