GP v Jersey se možná o rok posune, Belgie souhlasí se střídáním s Francií

Bernie Ecclestone prozradil pár novinek o změnách v kalendáři závodů, které očekává v příštích letech. Týkají se dvou nových Grand Prix.
GP v Jersey se možná o rok posune, Belgie souhlasí se střídáním s Francií

Loni se Ecclestone dohodl s Američany na Grand Prix v ulicích New Yorku, respektive New Jersey. První závod se měl jet už příští rok, ale šéf formule 1 si jistý není. "Ten závod v New Yorku možná bude v roce 2013. Termín konání zůstává otázkou, jestli to bude rok 2013 nebo 2014," uvedl pro BBC.

V roce 2014 se má v kalendáři objevit také historicky první Grand Prix Ruska. Ještě dřív se má formule 1 vrátit do Francie. Ta má předběžnou smlouvu, která počítá s konáním závodu jen jednou za dva roky. S kým se budou Francouzi střídat, v dohodě nebylo přesně určeno, ale Ecclestone potvrdil, že to bude Belgie.

"Nechceme větší počet závodů. Jsou si dost blízko a hovoří francouzsky. Spa souhlasilo, ten závod (ve Francii) bude zřejmě na okruhu Paula Ricarda," řekl.

Francouzi chtějí pořádat závod už příští rok, ale na definitivní potvrzení se stále čeká. Zemi galského kohouta teď čekají prezidentské volby, jejichž výsledek by plány na Grand Prix mohl ovlivnit.

Další článek: Rosberg nemohl jet v Číně ani jedno kolo naplno