V prvním tréninku v Džiddě byl nejrychlejší Leclerc | Foto: Getty Images / Lars Baron

V prvním tréninku v Džiddě byl nejrychlejší Leclerc

Nejrychlejší čas zajel v prvním tréninku na Grand Prix Saúdské Arábie Charles Leclerc před Verstappenem a Bottasem.

V Saúdské Arábie se jede druhý závod sezóny i historicky druhý závod v této zemi. Jezdcům se ani v Džiddě nevyhýbají technické problémy. Kevin Magnussen odjel jen dvě kola. Poté se musel vrátit do boxů kvůli problémům s hydraulikou.

Alpine oznámil, že před tréninkem měnil motor ve voze Alonsa kvůli problémům s těsněním. Motor se vrací do Viry a měl by se později vrátit. Po požádu v Bahrajnu měnil komponenty také Gasly. Nové komponenty má ve voze už ve druhém víkendu sezóny také Pérez.

Po 18 minutách byly na trati vyvěšeny červené vlajky. Lando Norris sestřelil ceduli, která hlásí 50 metrů do zatáčky. Teprve poté vyjeli na trať poprvé jezdci Ferrari – v té době měli někteří na kontě už 10 kol.

Mnoho jezdců si stěžovalo na poskakování. Kromě Hamiltona třeba i Carlos Sainz.

Nejrychlejší čas měl na kontě dlouho Max Verstappen. V závěru ho však překonal Leclerc. Na třetí místo se dostal Valtteri Bottas.

15:57: Leclerc přebírá vedení....

15:54: Sainz si stěžuje na poskakování...

15:52: Magnussen už nevyjede.

15:47: Stroll jezdí s větším množstvím flow-visu okolo zadního křídla.

20. Mag

15:36: Hamilton si stěžuje na poskakování...

15:26: Tréninik pokračuje. Na trať poprvé vyráží i Ferrari.

15:22: Ceduli sestřelil Lando Norris....

10. Alb

15:19: Na trať spadla tabule, která ukazuje 50 metrů do zatáčky. Je tam hodně úlomků.

15:18: červené vlajky

15:16: Jezdci Ferrari stále nevyjeli...

15:15: Podle Haasu jde u Magnussena o problém s hydraulikou.

15:13: Na čele Verstappen (1:31.298).

15:07: Problémy u Haasu. Magnussen nemá řadit a jede do boxů.

15:03: Mercedesy jako jediné na měkkých pneumatikách.

15:03: Tak Alonso už také na trati. Čekáme jen na rudé monoposty.

15:02: Jezdci jsou na trati... zatím bez jezdců Ferrari, Russella a právě Alonsa.

15:01: Alpine objevil na Alonsově voze „problém s těsněním“. Motor byl dopraven do továrny k dalšímu zkoumání.

15:00: začínáme

14:58: Vzduch má 22 °C, trať 28 °C.

14:56: Za tu dobu došlo k několika úpravám trati kvůli větší bezpečnosti a lepší viditelnosti. Posouvaly se například bariéry. Jedna novinka je ale čerstvá –  v zatáčkách 13, 16 a 19 jsou obrazovky, na kterých jezdci uvidí, co se děje za zatáčkou, zda tam není třeba odstavený vůz apod.

14:55: V Džiddě se poprvé jelo vloni, kdy to byl předposlední závod sezóny. Na další závod jsme tak nečekali dlouho.

14:53: vítejte u online přenosu z prvního tréninku.