Verstappen dostal za kolizi s Hamiltonem penalizaci | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Verstappen dostal za kolizi s Hamiltonem penalizaci

Max Verstappen dostal za kolizi s Lewisem Hamiltonem penalizaci 10 sekund. Na výsledky závodu to nemá vliv.

Max Verstappen dostal za kolizi s Hamiltonem penalizaci 10 sekund. Vzhledem k tomu, že v cíli závodu byl o více než 15 sekund před Bottasem, o druhé místo nepřišel.

Verstappen také kromě časového trestu dostal dva trestné body a celkem jich má 7.

Stewardi vyslechli oba jezdce, podívali se na videa a telemetrii. „V zatáčce 21 dostal jezdec vozu 33 (Verstappen, pozn. redakce) pokyn, aby vrátil pozici vozu 44 (Hamilton, pozn. redakce) a tým mu řekl, aby tak učinil ‚strategicky‘.  Vůz 33 v zatáčce 26 výrazně zpomalil.“ 

Podle stewardů bylo zřejmé, že žádný z jezdců nechtěl být ve vedení před DRS zónou. 

Verstappen u stewardů uvedl, že se divil, proč Hamilton nepřevzal pozici. Ten zase argumentoval tím, že nevěděl, že ho Verstappen pouští a nevěděl, proč zpomaluje.

Pro stewardy bylo při rozhodování klíčové to, že Verstappen brzdil (tlakem 69 barů), což mělo za následek zpomalení s přetížením 2,4 G.

„I když připustili, že jezdec vozu 44 mohl předjet vůz 33, když tento vůz
poprvé zpomalil, chápeme, proč si on (a jezdec vozu 33) nepřál být tím, kdo jako první přejede DRS linii. Nicméně náhlé brzdění jezdce vozu 33 bylo stanoveno stewardy jako chybné, a tedy jako převažující příčina kolize.“

Incident mezi Pérezem a Leclercem bez trestu

Po restartu závodu došlo ke kontaktu mezi Leclercem a Pérezem, po kterém Pérez skončil mimo trať, boural a závod pro něj skončil. Podle sportovních komisařů nebyl žádný z jezdců převážně na vině, a tak za něj nikoho nepotrestali.

Doporučujeme

Články odjinud